Як виступили українці на Rally Monte-Carlo Classique. Спойлер: безрезультатно

Як виступили українці на Rally Monte-Carlo Classique: фото, відео. Фото: Павло Данченко

Фінішувало Rallye Monte-Carlo Classique, у якому стартували одразу п'ять українських екіпажів на ЗАЗ-965 та ЗАЗ-966. Більшість із них зіткнулися з поломками та навігаційними помилками.

З одного боку, Rallye Monte-Carlo Classique важко назвати гонкою – це радше пробіг для шанувальників ретротехніки. Або, казенною мовою, змагання на регулярність ходу. Звідси і щадний регламент: маршрут прокладено дорогами загального користування, а хронометраж складений так, що мчати на всі гроші немає жодного сенсу. Середня задана швидкість – близько 40 км/год. Наприклад, на подолання третьої секції (усього їх чотири) протяжністю 52,59 км відводили 1 годину 10 хвилин. Фактично Classique – це «причіпний вагон» до більш представницького та масштабного Rallye Monte-Carlo Historique. Якщо там беруть участь понад чотириста екіпажів, то в класиці — лише 14.

Сімейний екіпаж Світлана та Євген Кравс зі Львова. Фото: Геннадій Вільгоцький

З іншого боку, кількість екіпажів, що зійшли після першого дня, свідчить про дуже напружену боротьбу. Проблем вистачало і у європейців (95% учасників ретроралі – із Франції та сусідніх країн), і в українців. Незважаючи на можливість користуватися навігаторами, наші екіпажі постійно плутали на незнайомих дорогах. А старенька техніка в незвичних умовах високогір'я та великої кількості серпантинів раз у раз виходила з ладу. До того ж уночі у високих Альпах різко погіршилася погода: через сильний снігопад і без того не найкраща видимість скоротилася до 20-30 метрів, а асфальт перетворився на ковзанку.

ЗАЗ-965 AB 1969 року київського екіпажу Сергій Малик — Геннадій Вільгоцький. Фото: Сергій Малик

«Внаслідок аномально великого сходження автомобілів, пов'язаного з поломками та аваріями, до фінішу не дісталася третина з майже 300 екіпажів, – прокоментував підсумки першого дня змагання Євген Кравс, штурман сімейного екіпажу №410. – Через смішні помилки в навігації ми вирушили в незаплановану екскурсію місцевими околицями з відвідуванням кількох провінційних містечок».

Зробивши гак за 170 км, львів'яни не встигли вчасно дістатися до фінішу та отримали цілу гору штрафних очок, що стала ще солідніша через проблеми з технікою на другий день.

Але, мабуть, найприкріше склалися перегони в Ренати Вільчинскайте та Олени Бурбак із Чернівців: вони зійшли внаслідок поломки вже через три години після старту. І це за умови, що єдиний жіночий екіпаж їхав на «Запорожці» 1976 року випуску, тобто на найсвіжішому з допущених до старту.

ЗАЗ-968 1976 року Ренати Вільчинскайте та Олени Бурбак. Фото: Євгеній Кравс

Вимушені були постійно зупинятися на ремонт (велике фото) і Павло Данченко з Ігорем Левченком, які виступають на найдавнішому із «запорожців». І не дивно: їхній ЗАЗ-965 минулого року відзначив 60-річчя і очевидно ніколи не стикався з такою кількістю подій. Спочатку розірвалася еластична муфта коробки. Потім потік паливний фільтр і почав перегріватися бензонасос. Фінальним акордом став камінь, що впав зі скелі та вирвав завісу дверцят. Хто в курсі, це проблема в «горбатого» не менш серйозна, ніж двигун, що затроїв, адже в нього так звані суїцидальні двері, що відчиняються проти ходу. Але донецько-тернопільському екіпажу таки вдалося дістатися до фінішу.

Найдавніший із «запорожців», що стартували, — ЗАЗ-965 Павла Данченка та Ігоря Левченка. Фото: Ольга Данченко

У підсумку із шести українських екіпажів до фінішу дісталися п'ять разом із найбільш бувалим екіпажем з Юрія Бомбандерова та Віктора Поварова, які ганяли ще за часів СРСР. Обидва вони набагато старші за свій «Москвич-408» 1966 року випуску. Благополучно дістався до фінішу і литовський дует — Тадас Віткявічус та Веюунас Толейкіс, які стартували на ЗАЗ-965 1968 року.

На відміну від Rallye Monte-Carlo Historique, на рахунку Classique підсумки не підбивалися. Тому зрозуміти хто програв, а хто виграв неможливо. Мабуть, цінність цього заходу у чомусь іншому...

«Москвич-408» киян Юрія Бомбандерова та Віктора Поварова. Фото: Євген Кравс

Підсумкові результати XXIV Rallye Monte-Carlo Historique — тут.

Топ-20 абсолютного заліку Rallye Monte Carlo Historique. Таблиця: АМС

Переможці Rallye Monte Carlo Historique — брати Антуан і Філіп Корнет де Вайс Руарт на Porsche 911. Фото: АМС / Жан-Марі Бьядатті

Читати на The Page

5 ключових особливостей Apple MacBook Air 2025

новини компанії