Facebook Pixel

Україна в топ-10 найдорожчих країн з погляду купівлі й утримання автомобіля

Експерти проаналізували витрати на володіння персональним автомобілем, ґрунтуючись на розмірі середньої зарплати.

Онлайн-ресурс Scrap Car Comparison, де можна перевірити історію автомобіля, провів масштабне дослідження. Британці поставили собі за мету з'ясувати, де найдорожче обходиться володіння автомобілем.

Для цього вони взяли середньостатистичний сімейний автомобіль (одвічні конкуренти — VW Golf і Toyota Corolla) та додали до його вартості витрати на страхування, ремонт і заправку. Щоб дати справедливу оцінку доступності володіння автомобілем, вони співвіднесли цю суму із середнім річним доходом у кожній країні та отримали відсоток від середньої річної заробітної плати.

Аналітики проаналізували ціни на машини, паливо, комплектовання, страховку та інше в 40 країнах світу. Ці дані порівняли із середньою річною зарплатою населення та склали рейтинг найбільш вигідних, а також найдорожчих країн для автомобілістів. Для розрахунків узяли дві найбільш популярні моделі: Volkswagen Golf і Toyota Corolla. @material: https://thepage.ua/auto/news/ssylki-na-poleznye-onlajn-resursy-po-proverke-avtomobilej

Найдоступніші країни з погляду купівлі та експлуатації особистого автомобіля

Як не дивно, але найбільш доступною країною з погляду володіння автомобілем виявилися зовсім не США. Хоча саме їх економіка ось уже років сто як багато в чому орієнтована саме на автомобільну промисловість.

Виявилося, що найдешевше утримувати особистий автомобіль в Австралії. Саме Зелений континент пропонує своїм жителям краще співвідношення зарплати, цін, податків і витрат на утримання.

Витрати на володіння автомобілем та його експлуатацію на Зеленому континенті нижчі, ніж у будь-якій іншій країні світу. Щоб стати автомобілістом, австралійцю потрібно менше половини середньої річної заробітної плати.

Сполучені Штати, які подарували світу масмаркет і кредитну систему, посіли друге місце. Щоб стати автомобілістом, американцеві знадобиться трохи більше половини (55%) від його середньорічної зарплати.

Третьою стала далека від світової автомобільної моди Данія — настільки ж крихітна, наскільки благополучна. Для купівлі та утримання особистого авто данцям потрібно віддавати 60,3% середньої зарплати по країні.

Найдоступніші країни для володіння власною автiвкою. Таблица: Сергiй Суховський

Найдоступніші країни для володіння власною автiвкою. Таблица: Сергiй Суховський

Наша країна посіла 6-ту позицію в списку найдорожчих країн з погляду купівлі та експлуатації особистого автомобіля. Щоб стати автомобілістом, середньостатистичному українцю потрібна сума, що більш ніж у 4 рази перевищує середньорічну зарплату.

Найдорожчі країни з погляду купівлі й експлуатації особистого автомобіля

Список країн, у яких володіння автомобілем обходиться дорого, демонструє, що в країнах із низькою вартістю життя зарплата відіграє найважливішу роль. Навіть якщо в них є власні енергоресурси й автомобільна промисловість, орієнтована передусім на задоволення внутрішнього ринку.

Через драконівські загороджувальні мита найдорожчою країною з погляду володіння автомобілем стала Туреччина. Згідно з дослідженням, для купівлі й експлуатації середньостатистичного сімейного автомобіля турку потрібна сума, що більш ніж у 6 разів перевищує середньорічну зарплату.

Найдорожчою країною з погляду володіння персональним автотранспортом стала сусідня Туреччина. Для купівлі й утримання авто середньостатистичному турку потрібно витрачати понад 600% середньої зарплати по країні.

Аналогічна ситуація в країнах Латинської Америки: в топ-10 увійшли відразу сім найбільш промислово розвинених держав Центральної та Південної Америки: Аргентина, Колумбія, Уругвай, Бразилія, Гватемала, Мексика та Коста-Рика. Україна опинилася на 6-й позиції з кінця: щоб стати автомобілістом, нашому співвітчизнику потрібна сума в 413,78% від середньорічної зарплати. У липні середня ціна нового автомобіля в Україні становила $32 тис. Усього ж минулого місяця наші співвітчизники залишили в дилерів $305 млн.

Російська Федерація в цьому списку — двома позиціями нижче з результатом 290%.

33.jpg

Методологія дослідження

Сайт проаналізував статистичні дані в 40 країнах, у яких можна отримати легкий доступ до всієї потрібної інформації. Ціни на автомобілі були усереднені за двома найбільш популярними моделями (VW Golf і Toyota Corolla) та додані до середніх витрат на паливо, страховку та ремонт, після чого зіставлені із середньою річною заробітною платою для розрахунку остаточного рейтингу. Результати показують відсоток середньої річної заробітної плати в кожній з обраних країн, потрібний для купівлі й експлуатації нового автомобіля. Джерела, використані в дослідженні, — статистичні онлайн-ресурси Numbeo.com і Autocosts.info.

Подякувати 🎉