AMG-версія великого батарейного ліфтбека Mercedes EQS очікувано стала найпотужнішою в його лінійці. І першим серійним електромобілем із Аффальтербаха. Але є нюанси.
Німці називають Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ першим серійним електромобілем AMG. Хоча вісім років тому вже випускали допрацьований придворним ательє купе Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive. І навіть привозили його до України. Маркетинг – справа тонка.
Фактично в надрах AMG заново розробили EQS 580 4Matic, удосконаливши більшість аспектів і характеристик, які клієнт може відчувати безпосередньо — керованість, динаміка, дизайн і навіть акустика.
Силові характеристики в Mercedes-AMG EQS
Віддача AMG-версії проти вихідного джерела EQS 580 4Matic зросла (при заряді АКБ не менше 80%) з 523 к. с. та 855 Нм до 658 к. с. та 950 Нм. А опційний пакет AMG Dynamic Plus дає змогу в Boost-режимі вичавити з електродвигунів 761 к. с. та 1020 Нм. І цим підняти стелю максимальної швидкості з 220 км/год до 250 км/год, а розгін до «сотні» скоротити з 3,8 с до 3,4 с. За рахунок чого?
Насамперед за рахунок істотно доопрацьованих електродвигунів, серед яких синхронні генератори зі збудженням від постійних магнітів (PSM). Для них повністю переписано програмне забезпечення, застосовані нові інвертори та обмотка під збільшений струм плюс сконструйована розвиненіша система рідинного охолодження з каналами навіть усередині валу ротора.

Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+. Фото: Daimler AG
Тягова батарея в Mercedes-AMG EQS
Літій-іонний акумулятор (400V, 107,8 кВт∙год) принципово не змінився, але електропроводка замінена на потужнішу, адаптованішу до високих навантажень. Система управління АКБ також враховує специфіку AMG. У режимах руху Sport і Sport+ акцент робиться на динаміку, тоді як Comfort — на економію запасу ходу. Який у 2,6-тонного ліфтбека становить 526 км проти 616 км базової задньопривідної моделі.
Система рекуперації в Mercedes-AMG EQS
Крім їздових пресетів у трьох режимах, регулюється інтенсивність повернення енергії. Розмір інтелектуальної системи рекуперації сягає 300 кВт, а комбіноване гальмування може здійснюватися до повної зупинки. У будь-якому з обраних варіантів водій може спиратися на підтримку асистента ECO.

Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+. Фото: Daimler AG
Адаптивна підвіска в Mercedes-AMG EQS
Не менш ґрунтовно в Аффальтербаху переналаштували і шасі. Задній підрамник та опори двигуна розроблені заново, стабілізатори та частина важелів запозичені в інших моделей AMG, а підвіска з адаптивним регулюванням жорсткості амортизаторів переналаштована. Як і алгоритми підрулювання коліс заднього моста, які на швидкості до 60 км/год відхиляються на кут до 9 градусів у бік, протилежний повороту передніх коліс. Завдяки цій технології діаметр розвороту 5,5-метрового ліфтбека зменшується до показників малолітражки компакт-класу.

Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+. Фото: Daimler AG
Дизайн екстер'єру в Mercedes-AMG EQS
Як і у випадку з іншими AMG-версіями, електричку з Аффальтербаху легко відрізнити від першоджерела. Найпомітніша відмінність – непотрібна для електрички радіаторна решітка з хромованими вертикальними ламелями гарячого тиснення під тонованою заглушкою. Крім того, в придворному ательє провели повномасштабні продування аеродинамічного пакета, змінивши форму бамперів, спойлерів і дифузора.
Дизайн інтер'єру в Mercedes-AMG EQS
В оформленні салону також домінують визначальні для AMG-стилю елементи. Насамперед це спортивні сидіння фірмового дизайну. У базовому виконанні вони обтягнуті штучною шкірою Artico в поєднанні з мікрофіброю плюс контрастне декоративне прошивання. Опціонально ж пропонується оббивка зі шкіри наппа, знов-таки з характерним для AMG кроєм.

Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+. Фото: Daimler AG
На відміну від звичайного EQS, передня панель Hyperscreen, що об'єднує під єдиним склом три екрани, входить до базового оснащення. Має власну AMG-графіку плюс оригінальний функціонал інформаційно-розважальної системи MBUX.
В Україні продажі перших EQS розпочнуться вже в січні — лютому. Двомоторно-повнопривідний AMG EQS 53 4matic+ коштуватиме на нашому ринку від 133,3 тис. євро.
