Особиста думка

Як я провела карантин

Фото: Lauren Mancke / Unsplash

Цього року літо почалося з майже скасування карантину. Зазвичай влітку планують відпустку, а тут схопилися за роботу після двох з половиною місяців, проведених вдома. У журналістів усе навпаки: під час карантину роботи додалося.

Головним інфоприводом був COVID-19. The Page отримує інформацію з перших вуст. Карантин нам прокоментував Віталій Кличко. Інтерв'ю ми проводили на самому початку, коли маски носили одиниці. Уже на вході до Київської мерії я зрозуміла, що ця історія не на пару тижнів, а надовго. Нам поміряли температуру і сказали продезінфікувати руки та телефони. Тоді так ніде не робили.

У той час у Facebook обговорювали ситуацію з масками, тестами та дезінфекторами — їх катастрофічно бракувало. Обговорювали й те, що українські політики та бізнесмени змушені лікуватися в місцевих інфекційних лікарнях, адже про те, як виглядають ці медзаклади, ми всі знаємо. Вони не знали, бо лікувалися за кордоном, а тут і Австрія, і Німеччина, і Швейцарія, і Ізраїль закрили кордони. Ми зачитувалися постами засновника мережі «Медтехніка+» Олексія Давиденка і за роз'ясненнями звернулися саме до нього. Пам'ятаю, що в магазині «Медтехніка» побачила, як вони дезінфікують листи з допомогою кварцової лампи. Після інтерв'ю дістала свою й пару днів дезінфікувала квартиру.

Найнезвичайнішим став матеріал про теорії змови. П'ять найпопулярніших: COVID-19 придумали фармацевти на чолі з Біллом Гейтсом; китайці або американці, щоб перемогти один одного; «світовий уряд», щоб вбити пенсіонерів та відмовитися від готівки, і чомусь інтернет-провайдери (чому, ніхто не знав, просто людям не подобалися вежі 5G). Про найбезглуздіший фейк розповів в інтерв'ю головний санітарний лікар Віктор Ляшко — мовляв, людей спеціально заражають під час тестування. Від нього я дізналася про те, що кордони відкриють 15 червня (якщо, звісно, катастрофічно не збільшиться кількість хворих).

Залишилося чекати всього два тижні. Але я вже знаю, як ми будемо літати: жодних проводжальників, дотримання дистанції в аеропорту, документ про відсутність симптомів COVID-19, закриті Duty Free, розсаджування через крісло, ніякої їжі в літаках і обов'язкова маска під час польоту. У середині травня Сергій Ніколайчук злітав з Берліна до Ніцци та розповів про це The Page Style.

Загалом робота на карантині йшла своєю чергою. Головне, що змінилося, це місце. Редакція перемістилася в Zoom, що частково полегшило роботу, оскільки ми постійно були на зв'язку. Але й ускладнило. Щоправда, тут у журналістів усе, як у всіх: будинок став коворкінгом, на кухні та в кімнатах розмістилися мініофіси та школа. Трохи відійду від теми, але дистанційне навчання виявилося якимось Ельдорадо. Про нього так багато говорили, а насправді вийшов міф. Теоретично це можливо, але практично — лише в умовах карантину або для батьків з міцними нервами. Сім'ї, в яких є школярі, та вчителі вихід з карантину відзначали не 1 червня, а 29 травня (після віртуального останнього дзвоника).

Крім шкільної програми, на карантині я (разом з CNN, Time і Washington Post) навчилася робити маски з підручних засобів. Найкрасивіша виходила з бандани. Це було дуже доречно, оскільки одноразові маски з продажу зникли, маски пітта теж (з таким запитом гуглилися карнавальні маски з обличчям Бреда, і тоді купити можна було тільки їх).

Друге — я нарешті припинила пропускати тренування. В офлайні (в реальному житті) часто не потрапляла до клубу через роботу. В онлайні ця проблема відпала. Поки вибирала топ-5 фітнес-застосунків для рейтингу The Page, спробувала всі можливі. Точно можу сказати, що в Nike Training Club кожен знайде свій комплекс — там є все; в PUMATRAC розумний пілатес; в adidas Training можна скласти індивідуальне тренування для своїх проблемних зон; Johnson & Johnson підійде в тому разі, коли на зарядку є всього 7 хвилин.

Нарешті, я подивилася нашумілі серіали: «Месія» (не можна відірватися), «Ранкове шоу» (цікавий і про колег), «Вбиваючи Єву» (на мою думку, більше про моду, ніж детектив), «Чому жінки вбивають» (жінкам сподобається), два сезони «Молодого Папи» (другий краще не дивитися), «Справжній детектив» (краще дивитися перший з Меттью Мак-Конегі), «Всюди тліють пожежі» (цікавий, але з дивною кінцівкою і без можливого продовження).

З чим не склалося, так це з освітніми програмами. На них не залишалося ані часу, ані сил. Навіть прикро: люди «обійшли» з мистецтвознавцями всі музеї, переглянули з музикантами концерти, оперу і балет, отримали десятки дипломів. Щоправда, один сертифікат є і в мене — про проходження б'юті-курсу. Тут я не змогла пройти повз: це саме за моєю темою, а зібрані гроші йшли на допомогу лікарям.

Читати на The Page

Життя

Після бойкоту Ніла Янга. Spotify змінив правила модерації контенту

Здоров'я

Як безкоштовно зробити тест на коронавірус

Життя

Принц Чарльз удруге захворів на коронавірус