Facebook Pixel

Як зробити захисну маску. Показують CNN, Time і Washington Post

Життя

Маска — головний must have карантину. Без неї сьогодні не вийдеш з дому. Життя нам спрощує те, що маски можна зробити самостійно. The Page обрало кращі DIY-інструкції від новинного каналу CNN, журналу Time і газети Washington Post.

Фото: Jon Tyson / Unsplash

Фото: Jon Tyson / Unsplash

Одразу ж потрібно зазначити, що саморобні маски ефективні лише частково. Грубо кажучи, це просто шматок тканини без спеціальних фільтрів, але однаково така маска краще, ніж нічого. До того ж її можна (і треба) прати.

Маску необхідно правильно вдягати і знімати. На сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я радять одягати її чистими руками (руки можна помити з милом або обробити спиртовмісним засобом), а знімати, тримаючи за резинки ззаду і не торкаючись передньої частини маски.

  • Маска з бандани

Нейрохірург і кореспондент CNN Санджай Гупта показує, як зробити маску із звичайної бандани. Для цього її потрібно скласти особливим чином і прикріпити дві великі резинки для волосся, і все це без використання ножиць та голки з ниткою. Така маска, передусім, захистить не власника, а оточуючих. Бо під час карантину всі ми маємо поводитися так, наче вже хворі. У такому разі люди, які переносять COVID-19 без симптомів, не заразять інших.

  • Домашня маска

Журнал Time зняв відео, в якому детально показує, як зробити маску в домашніх умовах. Знадобиться машинка, але можна і вручну. Спочатку потрібно зшити два прямокутні шматки тканини виворотом нагору та залишити невеликий зазор, через який вивернути маску на лицеву сторону. Потім зметати по три складочки з двох сторін і зшити. Наприкінці пришити мотузочки.

  • Дизайнерська маска

Тришарову маску для Washington Post шиє викладач престижного інституту дизайну Parsons, причому сконструювала вона свою модель після консультації з мерією Нью-Йорка та медичним центром Langone. Це відео для тих, хто вміє шити. Знадобиться тканина і дві резинки. Спочатку маску треба розкроїти, потім зробити витачки на місці носа і підборіддя, зметати, прошити все на машинці, прикрасити зигзагом і пришити резинки.

Після бойкоту Ніла Янга. Spotify змінив правила модерації контенту Життя

Після бойкоту Ніла Янга. Spotify змінив правила модерації контенту

Як безкоштовно зробити тест на коронавірус Здоров'я

Як безкоштовно зробити тест на коронавірус

Принц Чарльз удруге захворів на коронавірус Життя

Принц Чарльз удруге захворів на коронавірус