Середня ціна у новобудовах Києва впевнено поповзла вгору. Ринок нерухомості штормить напередодні виборів, а звістка про банкрутство банку «Аркада» полоскотала нерви і забудовникам, і покупцям. дізналося, що буде з цінами на квартири у новобудовах Києва восени 2020 року.
Згідно з даними порталу ЛУН, у серпні середньозважена вартість квадратного метра в житлових комплексах столиці склала 26,5 тис. грн. Це майже на 5,2%, або 1,3 тис. грн більше, ніж у липні.
Усі класи нерухомості, крім «комфорту», набрали вагу. Новобудови економкласу зросли в ціні на 900 грн, або 4,8% — до 19,5 тис. грн/кв. м, комфорт-клас трохи просів — на 100 грн, або 0,5%, до 21,7 тис. грн/кв. м, бізнес-клас збільшився на 800 грн, або 2,1%, до 38,7 тис. грн/кв. м, а еліт — на 4,3 тис. грн, або 6,3%, до 68,5 тис. грн/кв. м.
Якщо подивитися на серпневі ціни на нерухомість у доларах, то за місяць середня ціна збільшилася на $40, або 4,2% — до $960. За класами ситуація є такою: «економ» зріс на $20, або 2,9% — до $710/кв. м, «комфорт» залишився на колишньому рівні, «бізнес» зріс на $10, або 0,7%, «еліт» — на $140, або 5,96%, до $2,49 тис.
Стрибок цін в умовах новин про падіння банку «Аркада» і обсяги продажів, що до кінця не відновилися, багатьом може здатися дивним, але в ньому немає нічого незвичайного.
По-перше, частина забудовників, які старанно виконували свої зобов'язання щодо будівництва навіть у непрості періоди падіння попиту та купівельної активності у 2 — 4 рази, тепер пожинають плоди, закриваючи угоди навздогін.
До того ж вищий ступінь готовності та стабільний інтерес покупців дозволяють закладати перегляд цін зі збільшенням ступеня готовності. Про підвищення заговорили кілька великих девелоперських компаній з активними будівництвами в межах Києва. До слова, найбільша конкуренція за покупця, за даними опитаних гравців, у сегменті комфорт+.
По-друге, напередодні старту бізнес-сезону та з чітким розумінням того, що Україна подолала психологічний бар'єр щодо нової карантинної реальності, а друга хвиля ще не викликає настільки гострих побоювань, і покупці, і девелопери намагаються закрити всі питання.
Але саме тут криється ключовий момент для розуміння того, що буде із цінами на нерухомість у Києві восени 2020 року. Платоспроможний попит хоча й повільно, але впевнено відновлюється, а ось кількість нових перспективних проєктів, які відповідатимуть очікуванням клієнта з грошима, поки не росте.
Увагу буде зосереджено навколо комплексів гравців зі стабільними темпами, здоровою репутацією, цікавим форматом, які створюють у своїх проєктах комфортне середовище та ком'юніті. Тому саме в цих проєктах ціни впевнено зростатимуть — у середньому в межах 5-7% за етап циклу проєкту.
Щодо подорожчання вартості квадратного метра на ринку загалом, то восени ми пожинатимемо плоди старанної чи ні роботи навесні — влітку. Середня ціна коливатиметься в коридорі 2 — 4%, однак стабільне зростання усім без винятку новобудовам навряд чи світить.
Забудовники не скупитимуться на спецпропозиції, акції та збільшений термін розстрочки — саме так вони отримають фінансовий ресурс, який для багатьох є критично важливим.
Саме тому гравці ринку радять читачам не забувати про те, що не всі акції та дисконти є однаково корисними. І обов'язково радять дивитися на портфель реалізованого, середній відсоток акцій на ринку, репутацію забудовника, формат новобудови та дозвільну документацію.