Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

IKEA й далі купує російську деревину попри санкції та обіцянки повністю піти з ринку рф

IKEA, оминаючи санкції, і далі закуповує деревину з росії. Фото: pexels.com

IKEA, оминаючи санкції, і далі закуповує деревину з росії. Фото: pexels.com

Шведський меблевий гігант IKEA й далі закуповує російську деревину, попри обіцянку повністю вийти з ринку рф, стверджують шведські видання.

Компанія оголосила про вихід із російського ринку за тиждень після вторгнення росії в Україну — 3 березня. В IKEA наголосили, що тимчасово припиняють увесь експорт та імпорт, а також виробництво на території Росії.

Quote«Нищівна війна в Україні – це людська трагедія, і наше глибоке співчуття та занепокоєння пов’язані з мільйонами постраждалих. Безпосередніми діями Inter IKEA Group та Ingka Group були підтримка безпеки співробітників IKEA та їхніх сімей», — наголосили тоді в компанії.
Quote«Це означає, що Inter IKEA Group тимчасово зупиняє весь експорт та імпорт до Росії й Білорусі та з них», — написали на сайті компанії.

Того самого місяця всі універмаги в країнах було закрито. Рішення розірвати зв’язки з Росією викликало резонанс у всьому світі, і шведську компанію називали прикладом для наслідування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Та попри заяви про зупинення всього експорту закупівля російської деревини не зупинялася, ба більше, вона триває й досі.

Шведське видання Aftonbladet, яке отримало доступ до листування компанії, написало, що в одному з листів до постачальників Роберт Олссон, менеджер із розвитку закупівель в Ikea, визнає, що закупівля деревини з росії триває і її не збираються зупиняти.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Менеджер у документі звернувся до постачальників меблевого гіганта з проханням скоротити закупівлю з квітня на 85% проти минулого року, але про плани повністю зупиняти постачання з рф не йдеться. Водночас експорт деревини з Білорусі зупинили повністю.

Quote«Ми не мусимо шкодити нашим постачальникам», — пише в одному з листів Роберт Олссон, менеджер із закупівель IKEA.

У коментарі виданню Олссон підтвердив, що закупівлі деревини тривають і досі, але меншими обсягами.

Quote«IKEA також очікує, що всі постачальники ще більше зменшать свою залежність від російської деревної сировини», — цитує менеджера шведський таблоїд.

Ба більше, за його словами, за певних умов постачальники могли б купувати стільки російської деревини, скільки й торік, якби обсяги були затверджені IKEA.

Quote«Наші власні виробничі підрозділи повністю зупинилися, але деякі наші постачальники й далі купували деревину, адже їм потрібно знайти нові ланцюги постачань... Ми дуже скоротили та зменшили нашу «залежність» від Росії. Це наша мета. Але ми не закрили все одразу», — пояснив Олссон виданню.

(Не) вихід IKEA з Росії: а як же санкції ЄС?

На початку квітня Євросоюз у рамках п’ятого пакета санкцій проти Росії заборонив імпорт продукції російського лісопромислового сектору на $6 млрд на рік.

Тоді повідомлялося, що однією з перших від російської деревини та від бізнесу в Росії відмовилася IKEA, що викликало багатогодинні черги в російських магазинах компанії. Про зупинення бізнесу з Росією заявили й такі деревообробні гіганти, як-от Stora Enso, Metsä та UPM.

Економіка Росії залежить від експорту сировини. Деревина — одне з кількох важливих джерел прибутку, який перед війною проносив до держскарбниці мільярди. Обсяг експорту російської деревини та продуктів із неї становить приблизно $14 млрд щорічно.

Через те ЄС запровадив санкції, зокрема і проти російської деревини.

За підрахунками російського видання "Коммерсант», через ці санкції росія втратила можливість постачати лісопродукцію приблизно на $6 млрд на рік, а переорієнтація на Китай не покриє втрати.

Раніше The Page писало про скандал, пов'язаний з IKEA та українською деревиною. Найбільший у світі ритейлер меблів обіцяв перевірити мережу постачань сировини з України після розслідування громадської організації Earthsight, у рамках якого з'ясувалося, що компанія продає у своїх магазинах стільці, що нібито виготовляють з українського бука. Його нібито незаконно вирубують у Карпатах — там, де мешкають майже зниклі види рисей і ведмедів.

Коментарі

Всі новини