Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

IKEA анонсувала підвищення цін у прийдешньому році

IKEA підніме ціни в середньому на 9%: у чому причина. Фото: wetgraphite / flickr

IKEA підніме ціни в середньому на 9%: у чому причина. Фото: wetgraphite / flickr

IKEA підвищить ціни в середньому на 9% наступного року через перебої в постачаннях, зростання затрат на транспортування та сировину.

Quote«Як і багато інших галузей, IKEA стикається із суттєвими транспортними та сировинними обмеженнями, які спричиняють зростання витрат, без будь-яких очікуваних перерв у найближчому майбутньому», — ідеться в заяві холдингової компанії Ingka Group, що володіє 90% магазинів IKEA.

Менеджер із роздрібного продажу компанії Толга Онджю пояснив, що компанія більше не може покривати затрати, що суттєво зросли, тому доведеться перекласти їх частину на своїх клієнтів.

У середньому ціна підвищиться на 9% із варіаціями по країнах з огляду на інфляційний тиск і проблеми із сировиною та постачанням. У Великій Британії, зокрема, ціни в магазинах IKEA збільшилися на 10% (The Guardian пише, що вартість окремих товарів у мережі після Різдва зросла на 50%).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. У листопаді IKEA прозвітувала про падіння річного прибутку на 17%, пояснивши це різким зростанням цін на транспорт і сировину. Ціни на контейнерні перевезення досягли рекордного рівня після спалаху пандемії, який порушив морську логістику. Водночас франчайзер найбільшого у світі продавця меблів повідомив про зростання продажів за рік на 25,6 млрд євро (на 8%). Однак глобальний стрибок цін на енергоносії, труднощі в ланцюжку постачань і попит, що зростає, спровокували нестримну інфляцію.

У єврозоні інфляція досягла 4,9% за рік у листопаді, що стало рекордним показником з моменту запровадження єдиної валюти в 1999 році. У США інфляція минулого місяця підскочила до рекордної за 39 років позначки — 6,8%, у Британії — досягла 10-річного максимуму в 5,1%.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини