Як Україна може вплинути на Глобальний Південь?
Країни Глобального Півдня по-різному ставляться до війни в Україні. Абсолютна більшість із них засуджує повномасштабне вторгнення рф в Україну, але не приєднується до санкцій проти агресора. Деякі активно торгують і отримують значну вигоду після 24 лютого 2022 року, а часом і відкрито симпатизують Китаю та росії на противагу Заходу.
В інтерв'ю з Олексієм Гаранем, професором політології Києво-Могилянської академії та науковим директором Фонду «Демократичні ініціативи», який з вересня 2023-го відвідав з різними делегаціями 13 країн Глобального Півдня, The Page довідався, як змінити ставлення цих країн до війни в Україні.
Що може зробити Україна, щоб ставлення Глобального Півдня змінилося
Це насамперед прагматичні речі, які актуальні як для західних, так і для «незахідних» країн:
- зерновий коридор;
- ядерна безпека;
- екологічні небезпеки від війни;
- можемо пропонувати наші IT-технології, «Дію»;
- наш досвід у військовій сфері;
- партнерство між університетами, громадськими організаціями.
«Але не тільки: територіальна цілісність, міжнародне право, а не закон джунглів, боротьба проти агресії, колоніалізму, анексій, дотримання прав націй на самовизначення, засудження воєнних злочинів і злочинів проти людства – це все актуально для країн Глобального Півдня, якщо вони хочуть жити в кращому світі», – каже Олексій Гарань.
Він додає, що путін намагається представити, що це війна Заходу проти «Незаходу», бо, мовляв, Україну підтримують тільки західні країни. Це неправда, і це доводить карта голосувань проти незаконних «референдумів» на окупованій території та повномасштабного вторгнення рф в Україну, наприклад.