Facebook Pixel

росія знайшла двох постачальників балістичних ракет для нових обстрілів України: КНДР та Іран

Хто продає росії балістичні ракети?

Хто продає росії балістичні ракети?

За даними Держдепу США, Корейська Народно-Демократична Республіка нещодавно надала росії пускові установки та кілька десятків балістичних ракет.

росія вже встигла використати їх проти України під час терористичних обстрілів 30 грудня 2023-го та 2 січня.

The Page розповідає, які ракети рф отримала від КНДР і яка країна близька до продажу путіну балістики.

Які ракети росія купила у КНДР

30 грудня 2023 року російські війська запустили щонайменше одну з північнокорейських балістичних ракет по Україні. Ця ракета, схоже, впала у відкритому полі.

А 2 січня росія запустила кілька північнокорейських балістичних ракет по території України, в тому числі в рамках повітряної атаки. Вашингтон ще оцінює вплив цих додаткових ракет на війну в Україні.

Quote«Ми очікуємо, що росія і Північна Корея зроблять висновки з цих запусків, і ми передбачаємо, що росія використає додаткові північнокорейські ракети для нанесення ударів по цивільній інфраструктурі України і вбивства невинних цивільних», – сказав 4 січня Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій в Раді національної безпеки США.

За даними Вашингтона, ці північнокорейські балістичні ракети мають дальність польоту близько 900 км.

Кірбі зазначив, що в обмін на підтримку Москви Пхеньян прагне отримати військову допомогу:

  • російські винищувачі;
  • ракети класу «земля-повітря»;
  • бронетехніку;
  • обладнання або матеріали для виробництва балістичних ракет;
  • інші передові технології рф.

Це матиме відповідні наслідки для безпеки всього регіону.

Другим постачальником балістичних ракет для рф можете стати Іран

Кірбі також публічно заявляв, що росія прагне отримати балістичні ракети малої дальності від Ірану.

Quote«Наразі ми не віримо, що Іран доставив ракети. Однак США стурбовані тим, що російські переговори про придбання балістичних ракет малої дальності у Ірану активно просуваються вперед», – сказав речник Білого дому з питань нацбезпеки.

За даними The Wall Street Journal, «офіційні особи у США не вірять, що угода була завершена», хоча це не виключає того, що вона може бути оформлена найближчим часом. Ба більше, перша інформація про ймовірну передачу рф іранських балістичних ракет потрапила в ЗМІ ще восени 2022 року.

Кірбі каже, що нещодавно повітряно-космічні сили Ірану розгорнули кілька балістичних ракет і систем ракетного забезпечення на полігоні в Ірані для демонстрації російській делегації.

Імовірно, йдеться про іранські балістичні ракети Fateh-110 із дальністю у 300 км або Zolfaghar із дальністю у 700 км.

Quote«Найефективнішою відповіддю на жахливе насильство росії проти українського народу є продовження надання Україні життєво необхідних засобів протиповітряної оборони та інших видів військового обладнання», – закінчив Джон Кірбі.

Тим часом Конгрес США застряг у суперечках щодо врегулювання питання мексиканського кордону, яке адміністрація Байдена підв’язала до допомоги Україні.

Подякувати 🎉