Ультиматуми Путіна, «недозрілий» мир та нові промови Зе: дайджест іноземних ЗМІ за 31 березня

Фото: колаж PG

Західні ЗМІ й далі пишуть про війну в Україні: 31 березня медіа висвітлювали обурення Кремля тим, що західна розвідка написала про Володимира Путіна, провалений шантаж росією західних країн щодо газу за рублі та звинувачення парламентом Нідерландів уряду своєї країни у гальмуванні із санкціями проти Москви.

Тим часом Володимир Зеленський зробив нові звернення щодо допомоги Україні, а кривавий лідер Кремля заявив, що умови миру з Києвом поки «не дозріли».

The Page пропонує свіжий огляд того, про що пишуть європейські та американські медіа, висвітлюючи 36 день активного російського вторгнення.


Кремль: У США нічого не розуміють про Путіна

Фото: Getty Images

Як повідомляє The New York Times, Кремль 31 березня спростував заяви американської розвідки про те, що президент Володимир Путін був дезінформований про стан своїх військових в Україні, і попередив, що таке «повне нерозуміння» ситуації в Москві може мати «погані наслідки».

«Виходить, що ні Держдеп, ні Пентагон не мають реальної інформації про те, що відбувається в Кремлі, — заявив речник лідера Кремля Дмитро Пєсков. — Вони не розуміють президента Путіна, не розуміють механізм ухвалення рішень і не розуміють зусиль нашої роботи».

Так він відреагував на розсекречені розвідувальні дані США, які, за твердженням американських офіційних осіб, свідчать про зростаючу напруженість у відносинах між Путіним і міністерством оборони, зокрема з міністром оборони Сергієм Шойгу. Пєсков сказав, що Сполучені Штати були грубо дезінформовані.

«Це не тільки сумно, але і є приводом для занепокоєння», — сказав він.

Окремо Пєсков зазначив, що зустріч між Путіним і Володимиром Зеленським навряд чи відбудеться у квітні — до того має бути доопрацьований та схвалений обома сторонами переговорів проєкт мирної угоди:

«Тільки після цього можна буде говорити про зустріч на найвищому рівні».

Путін та газовий ультиматум

Фото: колаж PG

Reuters цитує кривавого диктатора Володимира Путіна, який заявив, що 31 березня підписав указ про оплату російського газу у рублях.

Як пояснив диктатор, іноземні покупці повинні перейти на кремлівську валюту вже з 1 квітня, і контракти будуть призупинені, якщо ці платежі не будуть зроблені.

«Для закупівлі російського природного газу вони мають відкрити рублеві рахунки у російських банках. Саме з цих рахунків із завтрашнього дня проводитимуться розрахунки за поставлений газ», — сказав Путін у телезверненні.

Якщо такі виплати не будуть зроблені, московський лідер пригрозив «усіма відповідними наслідками».

Рішення Путіна запровадити рублеві платежі за газ трохи зміцнило російську валюту. Але західні компанії та уряди назвали цей крок порушенням існуючих контрактів. Німеччина навіть почала готуватися до ймовірного «відключення» поставок газу з РФ.

Шантаж Путіна, що здувся за день

Фото: Getty Images

The Guardian повідомляє, що Німеччина та Франція знову відхилили вимоги Росії про те, щоб європейські країни платили за її газ у рублях назвавши цей маневр є «шантажом».

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що Німеччина готова до всіх сценаріїв, включаючи припинення постачання російського газу до Європи.

Міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер заявив, що Франція та Німеччина відхилили вимогу Росії.

Після цього, як уже писала The Page у дайджесті головних новин за 31 березня, всі погрози Путіна виявилися фарсом, і Москва заявила, що зробить виключення для європейських компаній, які, звичайно ж, зможуть розрахуватися у доларах та євро.

«Ось і здулися газово-рубльові понти Путіна», — написав про це економічний оглядач Deutsche Welle Андрій Гурков.

Пізніше у Кремлі знову почали вмовляти Німеччину погодитися на розрахунки у рублях, «просто купивши валюту за євро», пише DW.

Москву закликали припинити війну, але Кремль перегруповується

Фото: Getty Images

Independent повідомляє, що президент Норвегії Йонас Ґар Стьоре закликав Володимира Путіна припинити війну в Україні.

Він протягом години розмовляв із президентом Росії, прокоментувавши, що краще «спробувати все».

«Я попросив президента терміново припинити війну в Україні, вивести російські війська та забезпечити гуманітарний доступ», — сказав Йонас Ґар Стьоре.

Він зізнався у дуже обмежених очікуваннях щодо того, чого можна було б досягти.

Також видання цитує генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, який заявив, що російські війська не виходять з Україні, а перегруповуються.

«Росія намагається перегрупуватися, поповнити запаси та посилити свій наступ на Донбас», — заявив він у Брюсселі.

Водночас, за словами генсека, Росія продовжує чинити тиск на Київ та інші міста, тому можна очікувати додаткових наступальних дій.

Путін — Італії: мир з Україною «ще не дозрів»

Фото: Getty Images

Sky News процитувало прем'єрміністра Італії Маріо Драгі після розмови з Володимиром Путіним. Останній вважає, що умови для припинення вогню в Україні «ще не дозріли».

Путін також сказав Драгі у телефонній розмові, що поточні газові контракти залишаються чинними і що європейські фірми продовжуватимуть платити в євро та доларах.

«Як я зрозумів, хоча я можу помилятися, конвертація платежу є внутрішньою справою Російської Федерації», — сказав Драгі.

Кривавий диктатор також заявив прем'єрміністру Італії, що говорити про зустріч із президентом України Володимиром Зеленським «передчасно».

Зеленський нагадав Австралії про збитий боїнг

Фото: president.gov.ua

The New York Times повідомляє, що президент України Володимир Зеленський закликав у своєму виступі 31 березня австралійських законодавців зайняти жорсткішу позицію щодо Росії та направити більше військової підтримки Україні.

Зеленський нагадав парламентарям про страхи часів холодної війни перед ядерною атакою та про збиття літака рейсу 17 Malaysia Airlines, в результаті якого в 2014 році загинуло близько 300 людей, у тому числі 30 австралійців.

Австралія неодноразово звинувачувала Росію в нападі на літак, збитий ракетою над східною Україною. Кремль заперечує будь-яку відповідальність.

За словами Зеленського, якби світ покарав Росію відразу після теракту у 2014 році, Москва не наважилася б нарешті вторгнутися до України.

На його думку, якщо Росія не буде зупинена, її дії підштовхнуть інші країни до вторгнення до мирних сусідів.

«Хоч би що відбувалося в нашому регіоні — російська агресія, знищення життів людей — стало реальною загрозою для вашої країни та вашого народу, зокрема, — сказав він. — Це природа зла. Воно може миттєво подолати будь-яку відстань, будь-які перешкоди».

Австралійські законодавці аплодували Зеленському стоячи. Прем'єрміністр Скотт Моррісон назвав його «левом демократії», а президента Росії Володимира Путіна — «військовим злочинцем».

«Усі наші молитви з вами, але з вами також наша зброя, наша гуманітарна допомога, наші санкції проти тих, хто намагається позбавити вас волі – і у вас навіть є наше вугілля», – запевнив Моррісон.

Суперечка в парламенті Нідерландів

Фото: president.gov.ua

Reuters повідомляє про звернення Володимира Зеленського до парламенту Нідерландів, після якого його законодавці зажадали від уряду прем'єрміністра Марка Рютте прискорити запровадження санкцій проти Росії.

«Потрібні суворіші санкції, щоб Росія не мала шансів продовжити цю війну в Європі», — сказав Зеленський, додавши, що Нідерланди повинні припинити імпорт енергоносіїв з Росії.

Зеленському аплодували стоячи, але потім обговорення перейшло до відсутності в уряду прогресу в заморожуванні або арешті значної частини — приблизно 27 млрд євро ($30 млрд) російських активів, зареєстрованих у Нідерландах, часто в підставних компаніях.

«Санкції були узгоджені кілька тижнів тому, і Нідерланди ганебно відстають», — заявила лідерка опозиційної Лейбористської партії Ліліан Плумен.

Міністр закордонних справ Вопке Хекстра відповів, що уряд працює так швидко, як може, але прогресу заважають юридичні перешкоди та закони про конфіденційність.

У зверненні Зеленський подякував Нідерландам за військову підтримку та за суди в Гаазі.

Нідерланди надали українським силам протитанкові ракети та підтримують посилення присутності НАТО на східному фланзі військового альянсу за допомогою систем ППО Patriot.


Замість післямови. Кремль продовжує висувати ультиматуми Заходу, але вони здуваються один за одним, адже насправді відмовитися від продажу нафти та газу придушена санкціями Москва не готова. Водночас росія, що нібито применшила свою військову активність на деяких напрямках, намагається перегрупуватися та може ще повернутися до спроб (скоріше за все, невдалих) захопити столицю України.

На цьому тлі президент Володимир Зеленський продовжує звертатися до парламентів всього світу за військовою допомогою та із закликами посилити санкції проти Кремля, а Путін тим часом заявляє, що умови миру з Києвом «ще не дозріли». Водночас вже й російські «ліберальні» ЗМІ пишуть, що кривавий лідер і сам не знає, що робити — чи слухати людей з оточення, що пропонують мир, чи прислухатися до партії війни, після отримання всіх даних про втрати та стан економіки Московії.

Найбільше, звичайно, окрім власного життя, він трясеться за свій безцінний рейтинг, який зріс на тлі пропагандистських обіцянок про «побєдний» марш у Києві. Україна продовжує боротися сама за себе уже 36 добу поспіль.

Читати на The Page