У вересні 2023 року уважно стежили за подіями в Україні менш як половина опитаних росіян. Уявлення про те, що відбувається, досить стійкі. Рівень підтримки дій російських збройних сил залишається високим (72%). Як і минулого місяця, прихильників початку мирних переговорів дещо більше, ніж прихильників продовження війни. Військові дії в Україні викликають у росіян гордість за Росію, а також тривогу та страх. Залишається високим занепокоєння обстрілами російських територій – 91%, постачанням озброєння Україні країнами Заходу – 79%, контрнаступом українських військ – 62%. Більше половини опитаних побоюються, що може бути оголошено загальну мобілізацію. Такі висновки зробили соціологи «Левада-центру» (влада РФ вважає його «іноземним агентом») за результатами останньої хвилі свого дослідження.
У вересні рівень уваги до українських подій не змінився порівняно із серпнем. 18% говорять про те, що стежать дуже уважно, ще 30% — досить уважно, 37% — стежать без особливої уваги, а 15% не стежать зовсім. Як і в попередні місяці, респонденти зі старшої вікової групи (55 років і старше) найбільш уважно стежать за подіями, пов'язаними з Україною.
У вересні підтримка дій російських збройних сил в Україні значно не змінилася: 41% безперечно підтримують, 32% швидше підтримують. Не підтримують – 20%. Найбільший рівень підтримки (сумарно 83%) характерний для старшої вікової групи (55 років та старше). Найменше підтримують респонденти із наймолодшої вікової групи (18-24 роки), але й там підтримка висока – 60%.
Респонденти, які отримують новини з телебачення, найчастіше підтримують дії РФ в Україні (80%). Найнижча підтримка серед тих, хто читає новини в телеграм-каналах, проте і тут більшість демонструє підтримку (65%).
Проміж тих, хто схвалює діяльність Путіна на посаді президента, про підтримку дій в Україні говорять 81%, а тих, хто не схвалює – 35%.
Думку про те, що потрібно розпочати мирні переговори найчастіше висловлюють представники наймолодшої вікової групи (18-24 роки) – 66%.
Половина опитаних чоловіків вважає, що треба продовжувати воєнні дії. Жінки більшою мірою схильні до переходу до мирних переговорів – 58%, за продовження військових дій виступає 30% жінок.
За останні півроку кількість росіян, які побоюються загальної мобілізації, значно не змінилася. Побоюються її 59%, а 37% не побоюються. Рідше за інших побоюються загальної мобілізації чоловіки та жителі столиці.
Військові дії в Україні здебільшого викликають у росіян: гордість за Росію (38%), тривогу, страх та жах (34%). Гордість переважно відчувають чоловіки (44%), старше покоління (39% у віковій групі 39-54 років, 45% – старше 55 років), а також ті, хто схвалює діяльність президента (45%) та отримує новини через телебачення (45%).
Тривогу, страх і жах відчувають переважно жінки (49%), ті, хто не схвалює діяльність Путіна (31%), люди до 24 років (34%) та від 25 до 39 років (40%), які читають новини у соціальних мережах (43%) та телеграм-каналах (40%).