Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 6 —12 вересня

barometer-new-77.jpg

Рейтинг Володимира Зеленського 6 —12 вересня. Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • НБУ підвищив облікову ставку до 8,5%;
  • Верховна Рада ухвалила закон про легалізацію віртуальних активів;
  • Верховна Рада ухвалила закон про індустріальні парки;
  • за рік харчові продукти в Україні подорожчали на 9 — 75%.

Хто і як впливав на рейтинг Володимира Зеленського із 6 до 12 вересня

Катерина Рожкова
Позитивно
Катерина Рожкова
перша заступниця голови Національного банку України

Правління Національного банку України вирішило підвищити облікову ставку на 0,5 процентного пункту — до 8,5% річних. У регуляторі також заявили, що він припиняє використовувати антикризові монетарні заходи від початку четвертого кварталу 2021 року.

Таке рішення пов'язано з інфляцією, яка в останні місяці перевищує 10% під впливом як тимчасових, так і фундаментальних чинників.

The Page
Коментар The Page

Рішення про підвищення облікової ставки позитивно вплине на рейтинг глави держави, оскільки сприятиме утриманню інфляційних очікувань під контролем і поверненню інфляції до уповільнення до цільового показника 5%, що очікується у 2022 році.

Дмитро Разумков
Позитивно
Дмитро Разумков
ексголова Верховної Ради України

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про легалізацію віртуальних активів, який є базовим для запуску ринку віртуальних активів в Україні.

Так, закон зможе впорядкувати регуляцію ринку віртуальних активів, врегулювати правовий статус цих активів і цивільно-правові відносини між фізичними та юридичними особами, які виникають під час використання цифрових активів.

Водночас упродовж року Україна має внести зміни до Цивільного та Податкового кодексів і розробити відповідні підзаконні акти.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, оскільки закон є базовим для запуску ринку віртуальних активів в Україні. Документ дасть змогу іноземним і криптобіржам працювати офіційно, створити вигідні умови, які дозволять компаніям реєструватися в країні. Унаслідок цього бюджет зможе отримувати відповідні податки.

Додамо також, що Україна стала однією з небагатьох країн, які легалізували криптоактиви (це вже зробили Німеччина, Люксембург, Сінгапур).

Дмитро Наталуха
Позитивно
Дмитро Наталуха
голова комітету ВР із питань економічного розвитку

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про індустріальні парки, ініціаторами якого виступили народні депутати від «Слуги народу» Дмитро Наталуха, Олексій Мовчан, Ігор Марчук та інші.

Так, у складі індустріального парку зможуть перебувати об'єкти переробної промисловості, науково-технічної діяльності, сфери інформації/телекомунікацій тощо.

У них буде заборонено виробляти підакцизну продукцію (крім автомобілів і інших транспортних засобів), займатися гральним бізнесом.

Проєкт закону передбачає виділення щонайменше 2 млрд грн бюджетних коштів на розвиток індустріальних парків (щорічно з 2022 до 2025 року).

Водночас для учасників індустріальних парків передбачено повну або часткову компенсацію відсоткової ставки з бюджетних коштів за кредитами на облаштування та ведення господарської діяльності. Крім того, передбачено фінансування облаштування індустріальних парків, забезпечення будівництва об'єктів суміжної інфраструктури на безповоротній основі — йдеться про автодороги, лінії зв'язку тощо.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, оскільки головною його метою є залучення інвестицій у промисловий сектор завдяки впровадженню стимулів в індустріальних парках. Плюсом є також те, що створюються нові робочі місця. Автори документа зазначають, що на кожен індустріальний парк із мінімальною площею 10 га припадатиме щонайменше 500 нових робочих місць.

Роман Лещенко
Негативно
Роман Лещенко
міністр аграрної політики

Згідно з даними фінансово-економічного департаменту Мінагрополітики, відпускні ціни виробників на харчові продукти за рік збільшилися до 75%.

Зокрема, закупівельні ціни на пшеницю другого, третього і четвертого класу в річному вимірі зросли на 16% (до 7,7 тис., 7,6 тис. І 7,4 тис. без ПДВ відповідно); на кукурудзу стали вище на 27% (до 7 тис. грн). Відпускні ціни на кукурудзяну крупу зросли на 24% (до 12,9 грн/кг), на пшеничну крупу — на 13% (14,10 грн/кг), на горохову крупу — на 20% (14,33 грн/кг).

Щодо м'яса, то відпускні ціни виробників на м'ясо ВРХ збільшилися на 13% (до 108,15 грн/кг), на свинину — на 5% (до 89,61 грн/кг).

Відпускні ціни на соняшникову олію зросли на 70% (до 49,66 грн/л), на цукор — на 75% (22,09 грн/кг).

The Page
Коментар The Page

Таке зростання цін на продукти за рік, очевидно, негативно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки погано сприймається громадськістю.

Коментарі