Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 5 — 11 квітня

Рейтинг Володимира Зеленського з 5 до 11 квітня. Інфографіка: The Page

Рейтинг Володимира Зеленського з 5 до 11 квітня. Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • затвердження НКРЕКП умов річного контракту на постачання газу українцям;
  • виключення Кабінетом міністрів деяких препаратів на основі канабісу зі списку наркотичних речовин;
  • пропозиція Віталія Кличка ввести в країні всеукраїнський жорсткий карантин.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 5 до 11 квітня

Валерій Тарасюк
Позитивно
Валерій Тарасюк
голова НКРЕКП

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила умови річного контракту на постачання газу українцям, який запрацює з 1 травня 2021 року й діятиме до 30 квітня 2022-го.

Так, з 25 квітня на сайтах усіх постачальників газу для домогосподарств мають бути опубліковані ціни, за якими вони постачатимуть газ споживачам упродовж року. Водночас вони можуть пропонувати й щомісячні тарифи на газ. Перехід на річний контракт відбудеться автоматично, проте якщо користувачеві не сподобаються умови, він може змінити постачальника газу або перейти на щомісячний або квартальний тарифи.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг Зеленського, оскільки ціни залишаться в межах, які рекомендував Кабінет міністрів. Крім того, компанії не зможуть підвищувати річний тариф, а тільки знижувати його, що є вигідним для українців, особливо в зимовий період, коли ціни на газ зростають. Така система також допоможе захистити споживачів від зловживань із боку постачальників і облгазів, а українці зможуть прогнозувати свої витрати на газ.

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Кабмін виключив зі списку наркотичних, психотропних речовин і прекурсорів низку препаратів на основі канабісу. Їх можна буде використовувати для виготовлення препаратів у медичних цілях.

Так, в Україні можна буде використовувати синтетичні канабіноїди, які імітують дію ТГК, і стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК і канабідіолу (набіксімолс). Використовувати їх можна буде тільки у форматі лікарських засобів або у формі субстанцій для виготовлення ліків.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, адже дозволені ліки на основі канабісу застосовують для лікування побічних ефектів від хімієтерапії (Набінол) і зняття спазмів м'язів у разі розсіяного склерозу (Набіксімолс). Вони полегшать перебіг хвороб для українців, які цього потребують, і поліпшать їхнє життя.

Віталій Кличко
Негативно
Віталій Кличко
мер Києва

Мер Києва Віталій Кличко закликав уряд розглянути питання про введення всеукраїнського карантину, пояснивши це тим, що Україна перебуває в трійці європейських країн за кількістю захворілих на COVID-19 на добу, а також тим, що з початку квітня вже померли 3 556 осіб. Водночас головні лікарі деяких столичних медзакладів повідомили про те, що є гостра проблема з вільними ліжками з киснем.

Пізніше Денис Шмигаль заявив, що уряд не вводитиме загальнонаціональний карантин і назвав пропозицію Кличка політичним піаром. Прем'єр додав, що адаптивний карантин працює і вводити тотальний локдаун по всій країні наразі немає потреби.

The Page
Коментар The Page

Попри те що введення всеукраїнського жорсткого карантину підтримують 65% українців ця пропозиція негативно вплине на рейтинг Зеленського, оскільки адаптивний карантин наразі є цілком дієвим. Водночас економіка областей, які перебувають не в «червоній» зоні, не так страждає — громадяни не втрачають заробіток, робочі місця, а держава — збір податків.

Коментарі

Всі новини