Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 27 грудня — 10 січня

barometer-47.jpg

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • скасування пільгових перших 100 кВт електроенергії для населення;
  • заборона Міністерства охорони здоров'я на продаж певного переліку товарів під час локдауну з 8 до 24 січня 2021 року;
  • скасування податку на доходи за депозитами;
  • створення «Української фінансової житлової компанії» для розроблення та впровадження доступної іпотеки.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 27 грудня до 10 січня

Юрій Вітренко
Негативно
Юрій Вітренко
голова правління «Нафтогазу»

Кабінет міністрів на своєму засіданні ухвалив рішення скасувати пільгові перші 100 кВт електроенергії для населення. Через те новий тариф на електроенергію для споживачів складе 1,68 грн за кВт/год для всіх (раніше за умови споживання до 100 кВт/год вартість 1 кВт становила 90 коп.).

Водночас уряд залишив чинними занижені коефіцієнти для дво- та тризонних лічильників, а також дію субсидій.

Варто також зазначити, що Кабмін продовжив спецзобов'язання виробників енергії на три місяці.

The Page
Коментар The Page

Отже, Кабмін фактично встановив єдиний тариф для населення на рівні 1,68 грн за кВт/год, скасувавши пільгу на перші 100 кВт, що негативно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського. Однак за словами виконувача обов'язків глави Міненерго Юрія Вітренка, в Україні збережуться занижені тарифи на електроенергію для населення, адже навіть після підвищення вони будуть приблизно вдвічі нижче за ринкові ціни.

Максим Степанов
Негативно
Максим Степанов
міністр охорони здоров'я

В Американській торговельній палаті минулого тижня повідомили, що під час локдауну в Україні заборонили продавати побутову хімію, інструменти, одяг, пресу та інші товари повсякденного попиту не тільки в спеціалізованих магазинах, а навіть у супермаркетах. Там також заявили, що через це супермаркетам доведеться закривати відділи із «забороненими» товарами або забороняти їхній продаж під час розрахунку на касі.

Пізніше уряд конкретизував перелік товарів, які дозволені до продажу в Україні під час чергового локдауну, додавши туди побутову хімію та пресу.

Варто зазначити, що під час січневого локдауну можна буде придбати тільки харчові продукти, ліки, вироби медичного призначення, засоби гігієни та зв'язку, корми, ветеринарні препарати, насіння, засоби захисту рослин, побутову хімію та пресу. Інші спеціалізовані магазини будуть закриті, а відділи із «забороненими» товарами в супермаркетах опечатані. Торгівля цими та іншими групами товарів може здійснюватися тільки за адресною доставкою.

The Page
Коментар The Page

Це рішення негативно вплине на рейтинг глави держави, оскільки така позиція уряду викликала обурення представників бізнесу. В Американській торговельній палаті заявили, що це рішення спричинить невдоволення клієнтів і додаткові збитки, обмежить права споживачів і призведе до конфліктних ситуацій у магазинах.

Ба більше, це рішення активно обговорювали користувачі соціальних мереж і ділилися фотографіями опечатаних відділів «заборонених» товарів. Обговорення «підігріло» й ще одне рішення Кабміну, яким він дозволив під час січневого локдауну роботу ковзанок і атракціонів, що працюють просто неба в Києві.

Кирило Шевченко
Позитивно
Кирило Шевченко
голова Національного банку України

Глава Нацбанку Кирило Шевченко в інтерв'ю «Економічній правді» заявив, що регулятор планує скасувати податок на доходи за депозитами, який ввели 2014 року. За його словами, 2021 року НБУ працюватиме в цьому напрямку.

Шевченко пояснив, що податок складається з двох складників: 18% податку на доходи фізосіб і 1,5% військового збору.

«Про військовий збір не йдеться — поки триває війна, його треба залишати. А от прибрати 18% податку на доходи фізосіб з огляду на те, що депозитні ставки й без того є низькими, ми пропонували Міністерству фінансів і уряду в законі про бюджет. Це не було враховано», — заявив глава НБУ.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, оскільки за всю історію незалежності такого податку не було — його ввели 2014 року в той час, коли, за словами Шевченка, ситуація з надходженнями до бюджету була «жахливою». Але сьогодні в Україні є стала дохідна база, і податок можна скасувати.

Сергій Марченко
Позитивно
Сергій Марченко
міністр фінансів України

В Україні створили «Українську фінансову житлову компанію» для розроблення та впровадження доступної іпотеки. За інформацією відомства, йдеться про фінансові інструменти з можливістю отримання іпотечного кредиту до 7% річних на строк до 20 років із залученням банків за державного посередництва.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг президента, адже новостворена компанія забезпечуватиме ринок іпотечного кредитування, сприятиме та впроваджуватиме фінансово-кредитні механізми для забезпечення житлом. Ба більше, компанія зможе отримувати прибуток від здійснення господарської діяльності.

Коментарі

Всі новини