На початку кожного тижня традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.
Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:
- запуск розмитнення «євроблях» через «Дію»;
- покриття «Укрпоштою» банківськими та цифровими послугами всієї України;
- блокування судової реформи в Україні;
- борги Міністерства оборони військовослужбовцям на 1,5 млрд грн.
Хто і як впливав на рейтинг Володимира Зеленського з 13 до 19 вересня

Кабінет міністрів схвалив онлайн-розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією за допомогою електронного застосунку «Дія».
Тепер подати необхідні документи, оплатити митний збір і завершити митне очищення транспортного засобу можна буде онлайн.
Ухвалена постанова передбачає можливості:
· здійснити митне оформлення за допомогою подання попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття в усній формі;
· подати документи в електронній формі;
· сплатити митні платежі протягом 10 днів;
· завершити митне оформлення автоматично.
Експеримент з онлайн-розмитнення авто в «Дії» триватиме з 2 грудня 2021-го до 31 серпня 2023 року й координуватиметься Міністерством цифрової трансформації, яке є розробником.
Це позитивно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки дає старт реалізації розмитнення транспортних засобів через «Дію», що полегшує подання необхідних документів, сплату митного збору й завершення митного оформлення авто в автоматичному режимі. Крім того, така система зменшує корупційні ризики й усуває різні обмеження та незручності для українців.

«Укрпошта» анонсувала запуск доступних цифрових і банківських послуг у кожному населеному пункті країни, включно з віддаленими селами, до кінця 2022 року.
Для цього планується запустити 1,8 тис. мобільних відділень і забезпечити комп'ютерною технікою вже наявні 1,3 тис.
Зокрема, до кінця 2021 року компанія планує запустити понад 800 пересувних відділень у восьми областях: Волинській, Донецькій, Луганській, Івано-Франківській, Миколаївській, Кіровоградській, Сумській, Рівненській (частково також у Хмельницькій, Дніпропетровській, Харківській, Тернопільській, Запорізькій і Житомирській). Ще майже тисяча запрацює у 2022 році.
Співфінансування цих планів здійснюватиметься коштом Європейського банку реконструкції та розвитку (у листопаді 2020-го «Укрпошта», Міністерство інфраструктури та ЄБРР підписали угоду про надання кредиту в розмірі 63 млн євро).
Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, оскільки дасть змогу охопити категорії громадян, які не мають доступу до цифрових і банківських послуг. Йдеться про 10 млн українців переважно похилого віку, які мешкають у маленьких і віддалених селах, заявив заступник міністра інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний.

Рада суддів не змогла обрати трьох членів Етичної комісії, яка займається оцінюванням моральних якостей членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів і кандидатів на відповідальні посади у Вищій раді правосуддя.
Так, міжнародні експерти визначили кандидатів до Етичної комісії, проте з 26 присутніх членів Ради 16 не підтримали жодного кандидата, а щоб стати делегатом в Етичній комісії, кандидати мають набрати не менш як 14 голосів.
Це негативно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки провал голосування заблокував проведення судової реформи в Україні, ініційованої главою держави. У коментарі liga.net експертка Центру протидії корупції Галина Чижик зазначила, що без членів, яких делегує Рада суддів, Етична комісія не може бути створена, тобто реформа не зможе запуститися. Крім того, заблоковано й відбір нових членів Вищої ради правосуддя, адже їх має перевіряти Етична комісія, як і проводити оцінювання чинних її членів.

Згідно з даними Офісу омбудсмена, заборгованість Міністерства оборони з обов'язкових виплат військовослужбовцям становить 1,46 млрд грн. З них 1,27 млрд грн — це заборгованість із виплати грошової допомоги на оздоровлення. Є проблеми також із фінансуванням «бойових виплат» військовослужбовцям, які виконують завдання в зоні проведення операції Об'єднаних сил.
Пізніше в Міноборони заявили, що рішення щодо виплат може бути ухвалено найближчим часом, а профінансувати всі види виплат міністерство зможе в жовтні.
Інформація про заборгованість із виплат військовослужбовцям була негативно сприйнята суспільством і відповідно негативно вплине на рейтинг глави держави.