Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 13 — 19 вересня

barometer-new-78.jpg

Рейтинг Володимира Зеленського з 13 до 19 вересня. Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • запуск розмитнення «євроблях» через «Дію»;
  • покриття «Укрпоштою» банківськими та цифровими послугами всієї України;
  • блокування судової реформи в Україні;
  • борги Міністерства оборони військовослужбовцям на 1,5 млрд грн.

Хто і як впливав на рейтинг Володимира Зеленського з 13 до 19 вересня

Михайло Федоров
Позитивно
Михайло Федоров
віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

Кабінет міністрів схвалив онлайн-розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією за допомогою електронного застосунку «Дія».

Тепер подати необхідні документи, оплатити митний збір і завершити митне очищення транспортного засобу можна буде онлайн.

Ухвалена постанова передбачає можливості:

· здійснити митне оформлення за допомогою подання попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття в усній формі;

· подати документи в електронній формі;

· сплатити митні платежі протягом 10 днів;

· завершити митне оформлення автоматично.

Експеримент з онлайн-розмитнення авто в «Дії» триватиме з 2 грудня 2021-го до 31 серпня 2023 року й координуватиметься Міністерством цифрової трансформації, яке є розробником.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки дає старт реалізації розмитнення транспортних засобів через «Дію», що полегшує подання необхідних документів, сплату митного збору й завершення митного оформлення авто в автоматичному режимі. Крім того, така система зменшує корупційні ризики й усуває різні обмеження та незручності для українців.

Ігор Смілянський
Позитивно
Ігор Смілянський
генеральний директор «Укрпошти»

«Укрпошта» анонсувала запуск доступних цифрових і банківських послуг у кожному населеному пункті країни, включно з віддаленими селами, до кінця 2022 року.

Для цього планується запустити 1,8 тис. мобільних відділень і забезпечити комп'ютерною технікою вже наявні 1,3 тис.

Зокрема, до кінця 2021 року компанія планує запустити понад 800 пересувних відділень у восьми областях: Волинській, Донецькій, Луганській, Івано-Франківській, Миколаївській, Кіровоградській, Сумській, Рівненській (частково також у Хмельницькій, Дніпропетровській, Харківській, Тернопільській, Запорізькій і Житомирській). Ще майже тисяча запрацює у 2022 році.

Співфінансування цих планів здійснюватиметься коштом Європейського банку реконструкції та розвитку (у листопаді 2020-го «Укрпошта», Міністерство інфраструктури та ЄБРР підписали угоду про надання кредиту в розмірі 63 млн євро).

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, оскільки дасть змогу охопити категорії громадян, які не мають доступу до цифрових і банківських послуг. Йдеться про 10 млн українців переважно похилого віку, які мешкають у маленьких і віддалених селах, заявив заступник міністра інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний.

Богдан Моніч
Негативно
Богдан Моніч
Голова Ради суддів України

Рада суддів не змогла обрати трьох членів Етичної комісії, яка займається оцінюванням моральних якостей членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів і кандидатів на відповідальні посади у Вищій раді правосуддя.

Так, міжнародні експерти визначили кандидатів до Етичної комісії, проте з 26 присутніх членів Ради 16 не підтримали жодного кандидата, а щоб стати делегатом в Етичній комісії, кандидати мають набрати не менш як 14 голосів.

The Page
Коментар The Page

Це негативно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки провал голосування заблокував проведення судової реформи в Україні, ініційованої главою держави. У коментарі liga.net експертка Центру протидії корупції Галина Чижик зазначила, що без членів, яких делегує Рада суддів, Етична комісія не може бути створена, тобто реформа не зможе запуститися. Крім того, заблоковано й відбір нових членів Вищої ради правосуддя, адже їх має перевіряти Етична комісія, як і проводити оцінювання чинних її членів.

Андрій Таран
Негативно
Андрій Таран
Міністр оборони України

Згідно з даними Офісу омбудсмена, заборгованість Міністерства оборони з обов'язкових виплат військовослужбовцям становить 1,46 млрд грн. З них 1,27 млрд грн — це заборгованість із виплати грошової допомоги на оздоровлення. Є проблеми також із фінансуванням «бойових виплат» військовослужбовцям, які виконують завдання в зоні проведення операції Об'єднаних сил.

Пізніше в Міноборони заявили, що рішення щодо виплат може бути ухвалено найближчим часом, а профінансувати всі види виплат міністерство зможе в жовтні.

The Page
Коментар The Page

Інформація про заборгованість із виплат військовослужбовцям була негативно сприйнята суспільством і відповідно негативно вплине на рейтинг глави держави.

Коментарі

Всі новини