Facebook Pixel

Блокування судової реформи: Рада суддів провалила формування Етичної комісії


Рада суддів не змогла обрати трьох членів Етичної комісії. Саме ця комісія має оцінювати доброчесність членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та кандидатів на відповідальні посади в цьому органі, свідчить трансляція засідання Ради суддів.

Такий результат засідання заблокував проведення судової реформи, яку ініціював президент Володимир Зеленський. Водночас міжнародні експерти вже визначили кандидатів до Етичної ради.

Telegram Logo

На посаду членів Етичної комісії претендували:

  • Микола Голотов — суддя апеляційної палати ВАКС;
  • Василь Колюба — суддя Львівського апеляційного адміністративного суду;
  • Ганна Вронська — суддя Верховного Суду;
  • Микола Кіпчарський — суддя Пустомитівського районного суду Львівської області.

Перед початком голосування свої кандидатури зняли судді Ізмаїльського міськрайонного суду Олена Бальжик та Дзержинського районного суду Кривого Рогу Ольга Чайкіна.

Щоб стати делегатом до Етичної ради, кандидати мали набрати щонайменше 14 голосів. Однак із 26 присутніх членів Ради 16 не підтримали жодного кандидата.

Контекст. Президент Володимир Зеленський 13 липня подав пропозиції до законопроєкту №3711-д про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, за який проголосували народні депутати. Згідно із законом, під час обрання суддів пріоритет мають міжнародні експерти.

Минулого тижня міжнародні партнери висунули кандидатів до Етичної ради при Вищій раді правосуддя та до відбіркової комісії при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України. Однак пізніше Центр протидії корупції повідомив, що має інформацію про те, що Рада суддів вирішила зібратися, порушуючи закон, та не делегувати до Етичної ради своїх представників. У такий спосіб реформа буде заблокована.

Коментарі

Всі новини