Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україну чекає зменшення населення до 30 млн і нова політична реальність, — військовий психолог

Втрата населення стане для країни демографічною кризою після війни. Фото: vsim.ua

Втрата населення стане для країни демографічною кризою після війни. Фото: vsim.ua

Після війни українська нація зазнає кардинальних змін — як з точки зору кількісних показників, так і з точки зору якісних перетворень.

У першу чергу країну очікує відчутна демографічна криза, заявив військовий психолог Олег Покальчук під час онлайн-інтерв'ю «Війна, що змінює нас».

Quote«Україну очікує зменшення населення до 30 млн людей — разом з тими, хто виїхав, хто загинув, — це прогнози соціологів. Щодо соціальних груп, відбудеться радикальне переміщення щільності населення зі сходу на захід. Якщо у нас раніше щільність населення на сході була дуже висока, зараз буде навпаки», — вважає Покальчук.

За його словами, важко передбачити, яку нову якість дасть перемішування людей з різними поведінковими установками, які утворюватимуть нові продукти соціальних комунікацій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Конфліктності на цьому рівні, як показує теперішня практика, я не передбачаю. Цю тему спробують качати, але швидше за все серйозних конфліктів не буде», — додав експерт.

Водночас, за прогнозами психолога, українці через пережитий жах прийдуть до нової політичної якості.

Quote«Політики, які працюють в шаблонах XX століття, матимуть справу з цілком новою соціальною реальністю. Вони намагатимуться працювати з цим електоратом по якихось заготовках, які вони мали раніше. Але ситуація якісно інша», — зауважив Покальчук.

Водночас, на його переконання, суспільство через травму війни переживатиме гостру соціальну напругу. Також підвищиться у політичному житті країни роль громадянського суспільства.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Не з точки зору прямого впливу. На жаль, воно не кваліфіковане, щоб впливати на державні механізми, і треба бути всередині цих механізмів для прийняття рішень. Але в електоральному плані це буде дуже серйозна величина, і політики змушені будуть з цим рахуватися. Тому що суспільство стало інакше», — наголосив психолог.

Багато чого зміниться і в побутових комунікаціях між людьми, хоча, додав експерт, загострення в великій мірі «випалить і ментальний шлак».

Quote«Залишиться якісь прості, зрозумілі категорії, якими будуть оперувати в системі комунікацій. Вони не будуть ліберальні з об'єктивних причин. Не тому, що ми будемо дуже консервативними. Просто завжди після війни так стається — відкат до більш консервативних ідей. Також будемо бачити загострення всіх поведінкових рис. Умовно кажучи, чоловіки стануть жорстокіші, а жінки більш сентиментальними. Політики стануть ще більше політичними, а срачі у соцмережах ще більш срачистими», — прогнозує експерт.

Коментарі

Всі новини