Facebook Pixel

Мер Києва та смертельні ДТП: чим запам'ятався покійний Омельченко

25 листопада український політик Олександр Омельченко помер у лікарні «Феофанія» в Києві. Йому було 83 роки. Раніше повідомлялося, що він інфікувався коронавірусом і мав серйозне ураження легень. Редакція The Page вирішила нагадати найважливіші сторінки біографії Омельченка.

Олександр Омельченко народився в селі Зозів Вінницької області 9 серпня 1938 року. Освіту отримав у Київському інженерно-будівельному інституті та інституті народного господарства. Одразу після служби в армії почав працювати на підприємствах «Головкиївміськбуду».

Омельченко двічі ставав мером Києва (фото: УНІАН)

Омельченко двічі ставав мером Києва (фото: УНІАН)

Два роки перебував на службі в Афганістані, а тоді повернувся до Києва та працював у Держбуді, був заступником голови виконкому Київської міської ради народних депутатів, обіймав посаду генерального директора ДКП «Київреконструкція».

У 1994 — 1996 роках — заступник голови, перший заступник голови Київської міськдержадміністрації.

Омельченко керує Києвом

З серпня 1996 року по 20 квітня 2006 року був головою Київської міської державної адміністрації.

У травні 1999 році 76% киян проголосувало за Олександра Омельченка як за міського голову Києва, а у 2002 році — 73% виборців віддали йому свої голоси.

Під час керування Омельченка столицею з’явилося вісім нових станцій метро, але відбулося практично руйнування трамвайних маршрутів і розквіт маршрутних таксі.

Омельченко активно займався розбудовою та відновленням різних храмів у Києві. Масштабні реставрації Михайлівського собору, Успенського собору та повернення первісного вигляду Аскольдовій могилі теж відбулися під час керування Омельченка.

2004 року політик балотувався в президенти України, але в першому турі отримав 0,48% виборців. Після цього він активно підтримував майбутнього президента Віктора Ющенка.

Після роботи в КМДА Омельченко став депутатом ВР (фото: УНІАН)

Після роботи в КМДА Омельченко став депутатом ВР (фото: УНІАН)

Наступного року Омельченка звинуватили в розбазарюванні київських земельних ділянок, у погіршенні історичного вигляду Києва та виключили з української партії «Єдність».

На виборах київського міського голови у березні 2006 року Омельченко програє та посідає лише третє місце. Його посаду обійняв Леонід Черновецький.

Однак Омельченко не полишив політику та 2007 року отримав депутатський мандат за списком «Наша Україна — Народна Самооборона», ставши депутатом Верховної Ради.

А з червня 2014 року став депутатом Київської міської ради.

Смертельні ДТП з Омельченком

Олександр Омельченко багато років сам керував автомобілем, однак за ці роки не обійшлося без ДТП зі смертями перехожих.

Олександра Омельченка звинувачували в участі в смертельних ДТП (фото: УНІАН)

Олександра Омельченка звинувачували в участі в смертельних ДТП (фото: УНІАН)

Перша ДТП: 25 листопада 2009 року на Столичному шосе в Києві Омельченко збив на смерть пішохода (Олександра Карпінського).

За словами ексмера, він не перевищував швидкості, а пішохід переходив дорогу в невстановленому для переходу місці. Проте свідки казали зовсім інше. Вони зазначили, що автомобіль Омельченка рухався занадто швидко, а збитий чоловік переходив дорогу на «зебрі».

Однак у липні 2010 року прокуратура підтвердила висновки міліції про те, що пішохід був збитий за 12 метрів від пішохідного переходу, й виправдала Омельченка.

Друга ДТП: 20 грудня 2015 року автомобіль Омельченка наїхав на пішохода на Столичному шосе в Києві. Автомобіль поїхав з місця аварії, а поранена жінка спочатку потрапила до реанімації, а за кілька днів померла.

За дві години після зіткнення водій Омельченка, який був за кермом цього автомобіля, повернувся на місце ДТП і заявив, що втік з місця пригоди, бо злякався. Наступного дня правоохоронці затримали водія Омельченка за скоєння ДТП.

Однак водій фури, яка стояла недалеко від місця аварії, заявляв, що бачив за кермом «начебто не ту людину, яка згодом повернулася на місце ДТП».

Варто зазначити, що після цих подій ексмер не припиняв водити машину.

Третя ДТП: у червні 2016 року автомобіль Toyota, яким керував колишній міський голова Києва, зіткнувся з «фурою». Того разу зіткнення обійшлося без жертв.

Омельченко залишив свій вагомий слід в історії Києва, багато гарних слів про нього сказав нинішній мер Києва Віталій Кличко.

Редакція The Page висловлює співчуття рідним Олександра Омельченка.

Подякувати 🎉