Facebook Pixel

Пенні Прітцкер відновлюватиме економіку України: хто вона така та чим відома у США

Пенні Прітцкер як представниця США з відновлення економіки України: хто вона така? Фото: Getty Images

Пенні Прітцкер як представниця США з відновлення економіки України: хто вона така? Фото: Getty Images

Президент США Джо Байден призначив спеціальною представницею США з питань економічного відновлення України колишню міністерку торгівлі США Пенні Прітцкер.

Quote«Будучи досвідченою державнрю службовицею, колишньою міністеркою торгівлі та лідеркою індустрії, що трансформується, з глибокими родинними зв’язками з Україною, спеціальна представниця Прітцкер привнесе десятиліття досвіду та знань на цю критичну посаду», – запевнив Байден у заяві, яку опублікував Білий дім.

The Page зібрав цікаві факти з біографії пані Прітцкер, яка має, за словами президента США, допомогти Україні відновити економіку, що включатиме:

  • мобілізацію державних і приватних інвестицій;
  • формування пріоритетів донорів;
  • роботу з відкриття експортних ринків і підприємств, закритих внаслідок вторгнення росії.

Прітцкер також працюватиме з міжнародними партнерами України та допоможе українському уряду здійснити реформи, необхідні для зміцнення економіки. Що важливо про неї знати?


Хто така Пенні Прітцкер

Пенні Сью Прітцкер (Penny Sue Pritzker) – американська мільярдерка, бізнесвумен, громадська діячка і філантропиня, а також ексміністерка торгівлі США (2013-2017).

Вона є засновницею і співзасновницею таких компаній:

  • PSP Capital Partners;
  • Pritzker Realty Group;
  • Artemis Real Estate Partners.

У 2009 році Forbes назвав Прітцкер однією зі 100 найвпливовіших жінок у світі.

2011 року Forbes назвав її 263-ю найбагатшою людиною в США, (власний капітал — $1,85 млрд), та 651-ю найбагатшою людиною у світі.

Цікаво, що Пенні має українське походження: її предки походять із українського села Великі Пріцьки, а її сімʼї у США належить мережа готелів Hyatt.

Пенні Прітцкер: сімейна імперія та інтерес до бізнесу

64-річна Пенні Прітцкер народилася 2 травня 1959 року у Чикаго у багатій та впливовій єврейській бізнес-сім'ї. Її батько, Дональд Прітцкер, був одним із співзасновників готелів Hyatt.

У дитинстві Прітцкер сімʼя переїхала до Каліфорнії, де почав розвиватися бізнес готелів Hyatt. Дональд раптово помер у 1972 році, коли Пенні було 13 років, а через депресію матері Сью Пенні іноді доводилося піклуватися про свою матір і молодших братів.

У віці 16 років Пенні написала листа своєму дідусеві та голові сімейної бізнес-імперії Абраму Прітцкеру, в якому запитала, чому він говорить про справи з чоловіками в сім'ї, а не з нею. Зрозумівши інтерес Пенні до бізнесу, дідусь провів для неї літні курси з бухгалтерського обліку.

У 1981 році Пенні отримала ступінь бакалавра економіки в Гарвардському коледжі. У 1982 році, коли Пенні було 22 роки, її мати померла.

У 1985 році Пенні повернулася до навчання, отримавши ступінь доктора юриспруденції та ступінь магістра ділового адміністрування в Стенфордському університеті.

Як Пенні Плітцкер починала бізнес-карʼєру

Отримавши ступінь, Прітцкер приєдналася до організації Прітцкерів за підтримки свого двоюрідного брата Ніка Прітцкера.

У 1987 році вона заснувала Classic Residence by Hyatt, пізніше перейменовану на Vi, висококласне житло для людей похилого віку як альтернативу будинкам престарілих.

У 1991 році Джей Прітцкер, дядько Пенні та глава сімейного бізнесу Прітцкерів, призначив Пенні директоркою земельних володінь Прітцкерів, які не належать до готелів.

Після цього призначення Пенні створила Pritzker Realty Group, яка займалася будівництвом багатоквартирних будинків, торгових центрів і району Болдуін-Парк в Орландо, штат Флорида.

Пенні Прітцкер як голова банку Чикаго

З 1991 по 1994 рік Пенні Прітцкер була головою правління Superior Bank of Chicago, розташованого в Гінсдейлі, штат Іллінойс, у якому Джей Прітцкер придбав 50% акцій у Федеральної корпорації страхування вкладів, яка перейняла банк після банкрутства.

У 1993 році банк розпочав бізнес-стратегію значного зростання субстандартних іпотечних кредитів на житло. У 2000 році стало зрозуміло, що банк хитає. За кілька місяців до 2001 року Прітцкери намагалися розробити план рекапіталізації.

У липні 2001 року FDIC конфіскував банк після того, як не вдалося вирішити питання про рекапіталізацію.

Згодом сім'я Прітцкер досягла угоди з регуляторами про виплату $460 млн.

Наступниця сімейного бізнесу

У 1995 році Пенні було названо однією із трьох наступників Джея Прітцкера, який пішов на пенсію, окрім його сина Тома та двоюрідного брата Ніка. Том був призначений офіційним керівником компаній, а Нік і Пенні — віце-президентами.

Бізнес-імперія Прітцкерів налічувала понад 200 компаній і оцінювалася в $15 млрд США.

Після смерті Джея Прітцкера у 1999 році інші члени сім'ї Прітцкер оскаржували контроль Тома, Ніка та Пенні над бізнесом у кількох судових процесах

До одного з позовів приєдналися брати Пенні. У 2001 році Том, Нік і Пенні вирішили продати сімейні активи, щоб дозволити 11 двоюрідним братам отримати частку, розірвавши ділові зв'язки сім'ї. Вирішення питання бізнес-інтересів родини зайняло майже 10 років.

Сім'я продала свій контрольний пакет акцій Marmon Group компанії Berkshire Hathaway за $4,5 млрд у 2008 році.

Pritzker Realty Group продала Parking Spot, бізнес з управління паркуванням в аеропорту, який Пенні заснувала у 1998 році, компанії Green Courte Partners LLC за $360 млн у 2011 році.

У 2009 році вона разом із Деборою Гармон заснувала Artemis Real Estate Partners LLC, компанію з управління інвестиціями в нерухомість.

У 2011 році вона заснувала інвестиційний офіс PSP Capital Partners.

Загалом Прітцкер заснувала п'ять компаній до того, як прийшла у федеральний уряд.

Прітцкер як урядовиця та політикиня

Дружба Прітцкер з Бараком Обамою та його родиною почалася ще в 1990-х роках, коли він був професором Чиказького університету.

Прітцкер була першою прихильницею політичної кар'єри Обами, допомагаючи фінансувати його кампанію до Сенату 2004 року. На початку президентських праймеріз від Демократичної партії фінансування Прітцкер допомогло кандидатурі Обами вистояти, коли він відставав від Хілларі Клінтон в опитуваннях.

Під час праймеріз демократів у 2008 році Прітцкер залишалася головною збирачкою коштів для Обами. Вона працювала керівницею національних фінансів під час президентської кампанії Обами в 2008 році.

Після перемоги Обами на президентських виборах 2008 року CNN повідомила, що Прітцкер була найкращим вибором обраного президента Обами на посаду міністра торгівлі. Однак Прітцкер вибула з балотування.

Згідно з Chicago Tribune, вона зняла своє ім'я з розгляду «через зобов'язання перед своєю сім'єю, для якої вона все ще контролювала мільярдні активи, і через фінансову кризу, яка поставила під загрозу деякі з цих активів».

Завдяки своїй публічній підтримці президента Обами Прітцкер стала мішенню робочих груп за практику готелів Hyatt.

Прітцкер, втім, була членкинею Президентської ради з питань зайнятості та конкурентоспроможності та працювала в Президентській дорадчій раді з економічного відновлення.

Барак Обама і Пенні Прітцкер. Фото: Wikipedia

Барак Обама і Пенні Прітцкер. Фото: Wikipedia

Хоча вона була менш активною в кампанії Обами 2012 року, вона була національним співголовою Обами для Америки 2012. Вона також входила до ради директорів Ради з міжнародних відносин, позапартійного мозкового центру, який зосереджувався на світових справах і зовнішній політиці США.

Прітцкер як міністерка торгівлі США

2 травня 2013 року Прітцкер була таки призначена міністеркою торгівлі США президентом Бараком Обамою.

Щоб уникнути конфлікту інтересів, Прітцкер погодилася продати свою частку в принаймні 221 компанії та залишити 158 організацій, включаючи раду директорів Hyatt і Чиказьку раду з питань освіти.

Хоча сімейний бізнес Прітцкер був об'єктом критики республіканців, коли Обама оголосив про її висунення, Прітцкер була затверджена повним складом Сенату 25 червня 97 голосами проти 1.

Пенні Пріцкер, 2015 рік. Фото: Getty Images

Пенні Пріцкер, 2015 рік. Фото: Getty Images

Серед пріоритетів Прітцкер було Транстихоокеанське партнерство (TPP), пропонована торгова угода, яка мала б стати «найбільшою регіональною торговою угодою в історії». Але угода не була реалізована: зрештою Конгрес не схвалив законопроєкт.

За час роботи міністеркою Прітцкер:

  • створила Консультативну раду з питань цифрової економіки, до складу якої увійшли керівники технологічної галузі та науковці;
  • розширила програму IP Attache, яка допомагає технологічній галузі захистити свою інтелектуальну власність за кордоном;
  • створила Консультативну раду з комерційних даних для визначення пріоритетів для Міністерства торгівлі, щоб підприємства могли планувати та впроваджувати інновації;
  • була головним учасником переговорів ЄС-США щодо угоди Privacy Shield, угоди, яка регулює, як компанії передають цифрові дані з Європи до США;
  • проводила переговори з Кубою з метою відновлення відносин між країнами.

Після перебування на посаді міністерки Прітцкер повернулася до фінансового та приватного сектора.

Подякувати 🎉