Facebook Pixel

Острів Зміїний — російський «Раптор», ну що ти дійшов?

За останні дні, 26 квітня — 2 травня, було завдано серії ударів по російських окупаційних військ на острові Зміїний. Росіяни, звичайно, все заперечують та вигадують свої пропагандистські казки про знищені байратари та український флот.


Генштаб ЗСУ та Оперативне Командування «Південь» заявили про знищення батареї 9K35 «Стріл-10» з трьох машин, вузла зв'язку, двох катерів «Раптор» та ЗУ-23\2 (радянських 23-мм спарених зенітних установок - прим. ред.). Вчора, 2 травня, ці відео почали потихеньку литися в мережу.

raptor-grafika.jpeg

Один з катерів отримав плануючу бомбу з «Байрактара» прямо на Дамському пляжі, другий — на південний схід у відкритому морі.

Через поребрик уже почали завивати, що раз не показали, як «Раптор» тоне, отже, він пережив бомбардування. Звичайно, якщо 22-кілограмова MAM-L (турецькі високоточні малогабаритні боєприпаси з лазерною напівактивною головкою самонаведення — прим. ред.) прилетіла в 17-метрове суденце водотоннажністю в 23 тонни, то йому тільки покращало.

znimok-ekrana-2022-05-03-o-154152.png

Адже уламково-фугасний боєприпас, у якого вибухова речовина, як у мінометній міні, не може нічого зробити катеру з протипульною бронею — Соловйов не дасть збрехати.

QuoteНасправді вони або знищені, або вийшли з ладу назавжди — розрив у такому невеликому обсязі — це пошкодження двигунів, і уламки в рубці, і пролом корпусу.

Ізоляція гарнізону та боротьба з пропагандою

Які тактичні та оперативні завдання переслідує Київ у західній частині Чорного моря?

zmiinii-vidkr.jpeg

Перше – це ізоляція гарнізону. Війська противника, що висадилися, вимагають постачання — паливо, вода, боєприпаси, їжа, все це потрібно завозити й чимало.

Особливо після того, як супротивник припер на крихітний клаптик суші батарею тактичного ППО. Спіймати судно під час розвантаження чи ротацію гарнізону – безцінно.

znimok-ekrana-2022-05-03-o-154144.png

Тому виносити цистерни з паливом та водою, ППО, катерну групу – те, що лікар прописав. Їм доведеться або нарощувати або евакуювати людей, вирішувати питання з постачанням — і під цим чарівно тонким льодом на них чекатиме ЗСУ.

Друге — завдання противнику людських втрат. За результатом нальотів — дев'ятеро людей зі «Стріл», людини чотири з КУНГа (Кузов Універсальний Нульового Габариту — прим. ред.), і від 6 до 40 осіб — з «Рапторів» — вирушили в підземну Новоросію, або отримали тяжкі поранення з опіками..

Останнє було б навіть краще, адже санітарна евакуація зі Зміїного — це ще та задача, а лікування та компенсації самі себе не оплатять. Звісно ж, в рф сталася пожежа стільців, і вони також заявили, що знищили три «Байрактари».

znimok-ekrana-2022-05-03-o-154002.png

От тільки телефон розрядився зняти: адже й у перехоплювачах, і у ППО кораблів є камера, було б цікаво подивитися. Якщо, звісно, є що показати.

Третє – боротьба з пропагандою. За брифінгами наркоманів із Міноборони рф, Україна «втратила» всі «Байрактари», напевно, всього дворічного виробництва обох заводів у Туреччині. Але ось, вони літають — і станції управління після серії ударів живіші за всіх живих, і дані об'єктивного контролю під'їхали.

Противник не може продемонструвати навіть серійні номери зі збитих планерів, влаштовуючи тури по уламках та їх фотографування, підпираючи ці уламки цеглою.

Український флот був знищений ще в лютому — але ось він вийшов в Одеську затоку, прикриваючись димами, відпрацювати протидесантні заходи.

znimok-ekrana-2022-05-03-o-153828.png
znimok-ekrana-2022-05-03-o-153837.png
znimok-ekrana-2022-05-03-o-153852.png
znimok-ekrana-2022-05-03-o-153857.png
znimok-ekrana-2022-05-03-o-153847.png
znimok-ekrana-2022-05-03-o-153828.png Thumb znimok-ekrana-2022-05-03-o-153837.png Thumb znimok-ekrana-2022-05-03-o-153852.png Thumb znimok-ekrana-2022-05-03-o-153857.png Thumb znimok-ekrana-2022-05-03-o-153847.png Thumb

Це важливо: колишня друга армія світу вигадує перемоги від безвиході.

Очистити виходи до моря

Все вищеописане — лише тактика. Оперативне завдання одне — постійними втратами великих кораблів типу «Москви» та «Саратова», а також серією ударів по катерних групах та атаках корветів очистити західну частину Чорного моря.

zmiinii-karta.png

Загрозою нових втрат мінімізувати дію кораблів супротивника у Причорномор'ї та відрізати постачання супротивника у Приазов'ї.

Не варто забувати й про економіку. Наразі українські зернові йдуть до Болгарії потягом, там перевалюються в суховантажі — тут важливий не лише обсяг, а й ціна доставки. Але якщо продовжиться війна на виснаження, розблокування наших портів — найважливіше завдання.

Крім того, ми тримаємо значні сили проти можливого десанту в Лимані чи быля Очакова — всі ці запити протикорабельних ракет у Заходу, постійні дії БПЛА та мінування — не просто так.

Тому чим більше буде у російських моряків жаху, що вони вийдуть у море з кінцями, тим спокійніше зможемо спати ми, а частину сил використати для тиску на швидковарку у Херсона.


Загалом Україна продовжує завдавати вогневої поразки противнику по всьому театру воєнних дій. А «хлопки», задимлення та негативне зростання чисельності живої сили стають звичними — від Брянська до крихітного окупованого шматка суші у Чорному морі. Близько $4,2 млн в убитих катерах, батарея ППО, десятка три вбитих та поранених — стратегія «тисячі порізів» як вона є.


Контекст

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉