Велика Британія спроєктує для України нові ракетні катери

Аташе посольства Великобританії Тім Вудс. Фото: day.kyiv.ua

Аташе посольства Великобританії Тім Вудс. Фото: day.kyiv.ua

Промисловість Великої Британії розробить для України нові ракетні катери в рамках підписаного між двома країнами меморандуму, що передбачає переоснащення Військово-морських сил ЗСУ.

Про це повідомив військовий аташе посольства Великої Британії Тім Вудс в інтерв'ю газеті «День».

«Ці ракетні катери проєктуються спеціально для України, тому вони будуть оригінальними і матимуть довжину орієнтовно від 50 до 65 метрів, що забезпечить швидкість в 40 вузлів. І на них планується встановити артилерійські системи і ракети. Це залежить зокрема від того, які ракети потрібні. А це можуть бути ракети малої або великої дальності. Саме це питання якраз зараз розглядають британські компанії», — розповів Вудс.

Telegram Logo

Згідно з домовленістю, перші чотири катери будуть побудовані в Британії. За їхнім виготовленням спостерігатимуть українські будівельники. Ще чотири катери зведуть на верфях України за тією ж технологією.

«А друга партія — чотири ракетні катери — будуватимуться в Україні. І це буде чудово для українського кораблебудування і також для ВМС України. Інша опція, яку ми вивчаємо, ще не формалізована, це — спільне проєктування бойових кораблів британської промисловості з українським проєктним бюро в Миколаєві», — додав Вудс.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За даними Вудса, початок будівництва першого катера в Британії планують на початку наступного року.

Нагадаємо, Лондон профінансує український військово-морський флот на 1,4 млрд євро в рамках меморандуму між Україною та Великою Британією.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини