Facebook Pixel

США продали Україні патрульні катери Mark VI

США схвалили продаж Україні 16 патрульних катерів Mark VI та супутнього обладнання.

Про це в twitter повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«США схвалили продаж Україні до 16 патрульних катерів Mark VI та супутнього обладнання. Це підвищить здатність ВМС ЗСУ, допоможе протистояти наявним та потенційним загрозам у Чорному та Азовському морях» — зазначив Кулеба.

Telegram Logo

За словами міністра, Mark VI це швидкі і маневрені катери, призначені для патрулювання прибережних морських територій. Шість катерів вже готуються для України в рамках допомоги США у сфері безпеки за відповідними програмами. Решту Україна зможе придбати у США за кошти оборонного бюджету.

Mark VI може розвивати швидкість до 35 морських вузлів (63 км/год).

У червні уряд США провело необхідні процедури для затвердження продажу Україні 16-ти патрульних катерів Mark VI, а також пов'язаного з ними обладнання орієнтовною вартістю $600 млн.

За даними Агентства з питань оборонного співробітництва і безпеки США, Україні будуть продані 32 знаряддя MSI Seahawk A2; 20 електрооптичних інфрачервоних радіолокаторів (FLIR); 16 акустичних пристроїв далекого радіусу дії (LRAD) з 5-мегаметрових локаційних системи; 16 ідентифікаційних систем IFF; 40 гармат MK44; комунікаційне обладнання; допоміжне обладнання; запасні та ремонтні частини; інструменти та випробувальне оборудованиt/

Коментарі

Всі новини