Чому партії військових не буде в наступному парламенті
Багатьом українцям подобається ідея повернення військових із фронту та початок їхньої активної політичної діяльності для «встановлення порядку» та інших благ. Проте публіцист і експерт зі стратегічних комунікацій Юрій Богданов в інтерв'ю The Page стверджує, що це майже неможливо.
Чому партії українських військових знову не буде
«На жаль чи на щастя, але військові — це такий самий зріз суспільства, як і всі інші. Вони різні, між ними існують глибокі суперечності, і навіть взаємна неприязнь. Тому жодної єдиної «партії військових» бути не може», — переконаний Богданов.
Водночас, як і після 2014 року, чимало авторитетних військових можуть з’явитися в списках уже наявних політичних сил — особливо, якщо до виборів долучаться такі фігури, як Валерій Залужний чи Кирило Буданов. Саме за цими двома людьми може закріпитися звання лідера умовної партії військових, поте будуть й інші відомі військовослужбовці, які підуть в інші політичні сили.
Експерт порівнює можливу участь волонтерів і військових із формуванням брендованих партій: «Якщо буде партія Чмута чи Притули — це умовна «партія волонтерів». Але хто в ній реально буде — питання. Військові ж розподіляться між різними таборами — так, як це було у 2014 році».
Богданов вважає, що найближчим часом ми побачимо спроби десятків публічних осіб потрапити в політику — від медійних фігур до блогерів і командирів ЗСУ. Але не варто чекати на створення монолітних політичних сил за категоріальним принципом.