Facebook Pixel

Чого бізнес чекає від БЕБ та як його змінити, – голова Маніфесту 42 Сергій Позняк

Ще наприкінці 2021 року запрацювало Бюро економічної безпеки (БЕБ), яке мало не тільки перебрати на себе розслідування економічних злочинів, але й встановити ефективну комунікацію з бізнесом і навіть давати поради.

Але цього не сталося. Досі БЕБ критикують за свої підходи та неефективність. До того ж СБУ все ще частково займається економічними справами, як і ДБР.

Які у бізнесу наразі претензії до роботи БЕБ, The Page розповів голова «Маніфесту 42» Сергій Позняк. Інтерв’ю з ним про рекордний тиск на бізнес з боку силовиків читайте тут.

У чому проблема Бюро економічної безпеки (БЕБ)

Quote«Влада декларувала під час створення БЕБ, що це аналітичний орган, він чисто спостерігає, якщо бачить якісь там негаразди, правопорушення, вони викликають підприємців і кажуть: от у нас аналітика, ми бачимо у вас не все там в порядку, от, будь ласка, виправте, ось вам варіанти виправлення», – згадує створення органу Сергій Позняк.

На практиці ж і згідно з законодавством БЕБ може контактувати з бізнесом тільки в розрізі відкритого кримінального провадження.

Іншим важливим моментом, на думку Сергія Позняка, є кадри, бо попри створення нового органу, туди перетягнули співробітників з податкової поліції й часом не з найкращим рівнем довіри. Наприклад, навколо директорів БЕБ ще у 2023 році тривала доволі каламутна історія.

Quote«Мають бути міжнародні експерти залучені до атестаційної комісії. Потрібна переатестація всіх працівників і зміна директора з прозорим конкурсом протягом року – це думка Маніфесту», – каже Позняк.

Як силовики кошмарять бізнес

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉