Атаки на ядерні АЕС і чергові провальні переговори: головне про війну в Україні 14 березня

Фото: колаж The Page

В Україні триває дев’ятнадцятий день війни проти російських окупантів. Головними подіями цього дня стали атаки росіян на газову та ядерну інфраструктуру, а також намагання знищити українську агротехніку. Водночас черговий раунд переговорів України та Росії закінчився нічим.


Атака на Запорізьку АЕС, Чорнобиль та сховище газу

Фото: Wikipedia

Зокрема, армія РФ підірвала частину боєприпасів на майданчику Запорізької АЕС біля руїн навчально-тренувального центру та енергоблоку №1.

Крім цього, окупанти знову пошкодили електролінію до Чорнобильської АЕС, яку тільки-но вчора відремонтували фахівці «Укренерго».

Також повідомляється, що російські загарбники обстріляли село Олишівка в Чернігівській області та пошкодили Олишівське підземне сховище газу.

Тим часом знайдено ще одне підтвердження підготовки Росією хіматаки проти України. В окупаційному контингенті РФ виявлена присутність спеціалістів-хіміків. Серед великої кількості отриманих документів російських військових знайдено посвідчення і офіцера ЗС РФ вузькопрофільної спеціалізації Афтаєва Олександра Вікторовича.

Гуманітарні проблеми: знищення агротехніки та втрати України

Головне управління розвідки Міноборони повідомило про те, що російські агресори почали вести прицільний вогонь по сільськогосподарській техніці. Це поставить під загрозу проведення посівної кампанії у весняний період, що може призвести до гуманітарної кризи в окремих регіонах України.

Запрацював перший гуманітарний коридор у Маріуполі: з міста вдалося виїхати більше як 160 приватним авто. Евакуйованих маріупольців планується розмістити в Запоріжжі.

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що від військового наступу Росії вже постраждало 18 млн осіб, із яких 6,7 млн — внутрішньо переміщені особи. Крім цього, серйозно порушені ланцюжки постачань. Багато дистриб'юторів не працюють, деякі запаси недоступні через військові операції, запаси ліків закінчуються, а лікарням складно надати допомогу всім хворим і пораненим.

Офіс генерального прокурора тим часом заявив, що в Україні через агресію РФ 90 дітей загинуло і понад 100 — поранені. Найбільше постраждалих — у Київській, Харківській, Донецькій, Чернігівській, Сумській, Херсонській, Миколаївський і Житомирській областях.

З 24 лютого окупанти пошкодили 379 закладів освіти, 59 із яких зруйнували повністю. Найбільше руйнувань у Донецькій області — 119 навчальних закладів. У Миколаївській — 30, Сумській — 28, Київській — 35, Херсонській — 21, у столиці — 24.

Переговори з РФ: жодних результатів і порозуміння

Фото: Wikipedia

14 березня також відбувся четвертий раунд переговорів між Україною та РФ. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що комунікація важко, але йде. Причина розбіжностей у тому, що Україна та РФ мають дуже різні політичні системи.

«Україна — це вільний діалог у суспільстві та обов'язковий консенсус. Росія — це ультимативне придушення власного суспільства», — пояснив Подоляк.

Втім, жодних результатів сьогодні досягти не вдалося і сторони взяли технічну паузу до завтра, 15 березня.


Контекст

Читати на The Page