Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 27 липня – 2 серпня

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Хто та як впливав на рейтинг президента з 27 липня по 2 серпня

Михайло Саакашвілі
Позитивно
Михайло Саакашвілі
Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ

Михайло Саакашвілі представив концепцію судової реформи в Україні від виконавчого комітету Нацради реформ. Він пропонує прибрати систему контролю суддів, адміністративні суди та систему господарських судів; створити окружні суди, а також Вищий адміністративний суд; Вищий корупційний суд і суд з інтелектуальної власності. Тобто замість нинішніх 764 судів зробити лише 200. Також пропонується безліч інших змін: автоматизувати процеси в судах (йдеться про суд у смартфоні); створити конкурентну систему для розгляду цивільних, сімейних і господарських спорів та впровадити практики суду присяжних в категоріях з особливо важливих і соціально небезпечних злочинів та інше.

The Page
Коментар The Page

Ця ініціатива позитивно вплине на рейтинг глави держави, оскільки нинішня судова система в Україні потребує реформування. Ба більше, судова реформа в країні є однією з умов Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Ольга Буславець
Позитивно
Ольга Буславець
виконувачка обов'язків міністра енергетики

Виконувачка обов'язків глави Міністерства енергетики Ольга Буславець заявила, що Україна розгляне будівництво заводу з виробництва водню. За її словами, країна повинна рухатися з прогресивним світом у рамках сучасних технологій та їх використання та прораховувати свої можливості на кілька кроків уперед.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки у майбутньому завдяки будівництву заводу Україна зможе постачати водень до Європейського Союзу, а саме до Німеччини. Однак незрозуміло, коли сформується чіткий попит і чіткий ринок на цю продукцію в Європі.

Варто нагадати, що в липні 2020 року ЄС опублікував остаточну версію своєї водневої стратегії, згідно з якою до 2024 року буде встановлено щонайменше 6 ГВт електролізерів для виробництва до одного мільйона тонн поновлюваного водню.

Сергій Марченко
Негативно
Сергій Марченко
міністр фінансів України

Кабмін 27 липня ухвалив постанову №643, яка вносить багато змін до Положення про Державну податкову службу. Зокрема, вона займатиметься адмініструванням акцизного податку, що стягується з рідин для електронних сигарет (вейпів), і ліцензуватиме діяльність з їхнього виробництва з 1 січня 2021 року.

Акциз на рідини для електронних сигарет — як на вироблені в Україні, так і на імпортовані —складе 3 тис. грн за літр. Виробники повинні будуть наклеювати акцизну марку на кожен картридж або ємність з рідиною до електронних сигарет.

The Page
Коментар The Page

Попри те що прийняття документа дозволить здійснювати подальшу діяльність податкової в рамках єдиної юрособи, як це передбачено меморандумом з Міжнародним валютним фондом, через акциз вартість електронних сигарет значно зросте, а тому негативно вплине на рейтинг глави держави.

Михайло Федоров
Негативно
Михайло Федоров
віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №3860, яким пропонується ввести офіційні електронні адреси для юридичних і фізичних осіб. Офіційна електронна адреса складатиметься з ідентифікатора, значка «@» та доменного імені (крім доменних імен, що закінчуються на ru). Ідентифікатором для юридичних осіб пропонується визначити код згідно ЄДР, для фізичних осіб-підприємців — реєстраційний номер картки платника податків. Офіційна пошта реєструватиметься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також у Єдиному державному демографічному реєстрі.

The Page
Коментар The Page

Це негативно вплине на рейтинг Зеленського, оскільки в мережі інтернет подібну ініціативу уряду сприйняли неоднозначно. Основну проблему громадяни вбачають саме в тому, що листи вважатимуться надісланими без додаткового підтвердження. Адже неможливо, скажімо, довести в суді, отримував громадянин листа чи ні. Також є питання, пов'язані з тим, чи буде лист, відправлений з офіційної пошти, вважатися врученим держорганами і чи не будуть вони стверджувати, що жодних листів не отримували.

Коментарі