
Інфографіка: The Page
На початку кожного тижня традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.
Хто і як впливав на рейтинг президента з 20 по 26 липня

Кабінет міністрів на своєму засіданні продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 серпня. Ба більше, з 1 серпня в країні визначатимуть рівень епідемічної небезпеки окремих зон – «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони.
Це рішення негативно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки, згідно з розрахунками експертів, втрати для української економіки від введення карантину можуть становити $50 млрд. А в регіонах з найбільшим поширенням COVID-19 (вони потрапляють до «червоної» зони) заборонять роботу громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність торгово-розважальних центрів, кафе та ресторанів, що спричинить ще більші збитки для української економіки та бізнесу.

Правління Нацбанку вирішило з 24 липня зберегти облікову ставку на рівні 6%. Ба більше, регулятор пообіцяв не знижувати облікову ставку до 2022 року.
Це позитивно вплине на рейтинг президента, оскільки таке рішення стримає зростання цін під час відновлення економіки у 2021-2022 роках. Ба більше, якщо облікова ставка збережеться на такому рівні, то кредити будуть дешевими, що добре для українців і бізнесу.

Верховна Рада прийняла законопроєкт №3739, або так званий «закон про локалізацію». Він передбачає, що з 1 січня 2021 року та упродовж наступних десяти років усі державні закупівлі транспорту для потреб енергетики, комунального транспорту та ЖКГ повинні мати такі норми локалізації: з 2021 року — 25-45% спеціального транспорту має вироблятися в Україні, а з 2024 року — 40-60%. Документ нібито повинен допомогти розвивати українське машинобудування.
Це негативно вплине на рейтинг глави держави, тому що законопроєкт не відповідає Угоді про асоціацію з Європейським Союзом та іншим міжнародним зобов'язанням України. Ба більше, документ ламає системну реформу тендерного процесу в електронних публічних та державних закупівлях в Україні — Prozorro.

Український уряд підписав угоду про отримання 1,2 млрд євро допомоги від Європейського Союзу. Програма допомоги триватиме 12 місяців і передбачає два транші по 600 млн кожен. Виділення першого траншу можливе після набрання чинності документів.
Це позитивно позначитися на рейтингу Зеленського, оскільки кошти допоможуть покращити макроекономічну стабільність і створять простір для розподілу ресурсів на захист громадян і пом'якшення негативних соціально-економічних наслідків пандемії коронавірусу.