Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського

Фото: thepage.ua

Фото: thepage.ua

Україна сьогодні, власне, – це президентська республіка. Вплив Володимира Зеленського на економічні рішення в нашій країні (враховуючи повністю підконтрольну йому Верховну Раду) важко переоцінити. А він, як відомо, орієнтується на думку народу та приймає рішення з оглядкою на те, як вони вплинуть на його рейтинг.

The Page вирішило допомогти президенту з оцінкою впливу економічних рішень. Щопонеділка ми будемо публікувати наш «Економічний барометр». Він буде відображати вплив рішень українських чиновників на рейтинг глави держави.

У цьому нам будуть допомагати глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

При підготовці цього матеріалу ми опитали експертів Союзу українських підприємців, Американської торгової палати, Ukraine Economic Outlook, аудиторської групи OMP, а також незалежних експертів і політологів.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 10 по 16 лютого

Михайло Федоров
Позитивно
Михайло Федоров
віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

Міністр повідомив, що додаток «Дія» встановили понад 1,4 млн українців. Цього року планується оцифрувати 50 найбільш затребуваних серед наших громадян послуг. Зокрема, стане можливою онлайн-реєстрація фізосіб-підприємців, у програмі з'являться послуги для перевізників, будівельників та власників автомобілів. Вже зараз працюють електронні права та техпаспорт.

• «Програма значно полегшить життя підприємцям. Полегшення відчують всі, хто здійснює перевезення, кому регулярно потрібні документи для закриття угод», – вважає глава Американської торговельної палати Енді Гундер.

Олексій Гончарук
Позитивно
Олексій Гончарук
прем'єр-міністр України

Кабмін створив реєстр органічної продукції. Тепер будь-який споживач чи підприємець зможе перевірити за допомогою мобільного телефону або комп'ютера, чи насправді це органічна продукція. Таке рішення грає на руку компаніям, які інвестували в органічне виробництво, які дійсно виробляють органічну продукцію і можуть підтвердити це сертифікатом. Україна посідає 20-те місце в світі та 11-те в Європі за загальною площею сертифікованих органічних сільськогосподарських угідь. У галузі задіяно понад 100 тисяч осіб. Безумовно, для них це позитивне рішення.

Крім того, уряд Гончарука ухвалив ще кілька позитивних для бізнесу рішень. Зокрема, скасував обов'язок повідомляти податкову про призначення на посаду нового керівника. Також уряд створив Боргове агентство, яке має допомогти більш ефективно управляти держборгом.

Данило Гетманцев
Негативно
Данило Гетманцев
голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

В Офісі президента 13 лютого відбулася зустріч представників трьох бізнес-асоціацій (СУП, ЄВА, Американська торгова палата) з Володимиром Зеленським. На ній вони розкритикували закон №1210, прийнятий Верховною Радою за ініціативою Гетманцева, і закликали президента ветувати документ. На їхню думку, закон ускладнює документообіг і дає більше повноважень контролюючим організаціям, а також криміналізує Податковий кодекс.

• «Закон містить занадто багато суперечливих норм. Це мікс з корисного та шкідливого. Серед правильних ініціатив розчинені вбивчі для підприємців», – заявила член громадської ради ГФС Ольга Богданова.

The Page
Коментар The Page

Прийняття закону №1210 негативно позначиться щонайменше на 3 млн підприємців, які працюють в Україні.

Кирило Тимошенко
Негативно
Кирило Тимошенко
Заступник глави Офісу президента України

Кирило Тимошенко припустив, що комісію, яка буде регулювати діяльність казино після легалізації азартних ігор, може очолити підприємець Борис Баум, у якого серед учасників ринку сумнівна репутація. Водночас Тимошенко не виключив, що Баума призначать поза всяким конкурсом.

The Page
Коментар The Page

Це рішення вкрай негативно вплине на реформу ринку азартних ігор. Вона робиться під групу близьких до Баума компаній – «Парі Матч», VS Energy та ряду інших. Безумовно, це викликає претензії з боку інших учасників ринку. Адже в галузі задіяно щонайменше 10 тисяч осіб.

Владислав Криклій
Негативно
Владислав Криклій
міністр інфраструктури

Міжнародні перевізники 12 лютого провели акцію протесту та вимагають звільнення міністра інфраструктури Владислава Криклія. Водії фур обурені вимушеними тривалими простоями на кордоні, недостатньою кількістю виданих дозволів на здійснення міжнародних перевезень. Вони також незадоволені тим, як працює система електронного бронювання, яка почала діяти з січня 2020 року.

• «Бездіяльність Мінінфраструктури зачепило всю галузь міжнародних перевезень. Це негативно позначиться на іміджі президента, хоча загалом ефект буде, найімовірніше, незначним», – заявив політолог Валерій Клочок.

Коментарі