Facebook Pixel

Барбадос вийшов з-під влади британської монархії та оголосив Ріанну національним героєм

Карибська острівна держава Барбадос через 55 років від дня проголошення незалежності офіційно вийшла з-під влади британської корони та оголосила себе парламентською республікою. Країна розірвала останні колоніальні пута, що залишалися впродовж майже 400 років після того, як перші англійські кораблі прибули на острів. Про це повідомляє Reuters.

Країну очолила колишня генерал-губернаторка острова Сандра Мейсон — на цю посаду її обрали ще в жовтні. Церемонію її інавгурації особисто відвідали син королеви Єлизавети та спадкоємець британського престолу принц Чарльз, а також співачка Ріанна – уродженка Барбадоса. Її оголосили національним героєм республіки.

Барбадос вважає відділення від Єлизавети II, яка все ще є королевою 14 інших держав, включно зі Сполученим Королівством, Австралією, Канадою та Новою Зеландією, способом остаточно порвати з демонами своєї колоніальної історії. Це також може бути передвісником спроб інших колишніх колоній розірвати зв’язки з британською монархією.

Зазначимо: саме тоді, коли Британія визнає рабство гріхом минулого, деякі жителі Барбадосу вимагають компенсації від королівської сім’ї.

Контекст. Барбадос перебував під владою Англії із 17 століття. 1966 року острів отримав незалежність, але його формальною очільницею все ще залишалася Єлизавета ІІ. У 2020 році острів вирішив позбутися свого колоніального минулого і стати республікою.

Наразі у світі залишається ще 14 країн, у яких британський монарх офіційно є главою держави. До таких належать Канада, Нова Зеландія та Австралія.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉