Facebook Pixel

ЄС скоротив «чорний список» офшорів

Європейський союз виключив острови Бермуди (британська заморська територія), Аруба (голландський карибський острів) і Барбадос з «чорного списку» податкових гаваней і не залишив у переліку жодної території об’єднання, повідомила Рада ЄС.

Євросоюз заніс острови до списку в березні, тому що вони довго не могли змінити свої податкові правила, і були підозри, що ці території ухиляються від сплати податків корпорацій та заможних осіб. Але тепер Бермуди й Барбадос взяли на себе зобов’язання владнати занепокоєння ЄС і потрапили у «сірий список». Вони все ще перебувають під наглядом Союзу щодо податкових практик, причому Аруба взагалі змінила своє законодавство, щоб воно відповідало вимогам об’єднання.

Контекст

  • 12 березня Євросоюз розширив «чорний список» офшорів утричі – його поповнили десять держав і територій. До цього у списку були п’ять територій: Американське Самоа, Гуам, Самоа, Тринідад і Тобаго та Американські Віргінські острови. До них додали Арубу, Барбадос, Беліз, Бермудські острови, Фіджі, Маршаллові Острови, Оман, Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Вануату, Домініку. 
  • Держави й території з «чорного списку» офшорів піддаються більш суворому контролю за операціями з боку ЄС. Юрисдикції, що потрапили до списку, можуть бути виключені з нього, якщо зобов’язуються провести реформи і змінити правила, що сприяють ухиленню від сплати податків. У цьому випадку вони переходять до «сірого списку» ЄС.

Коментарі

Всі новини