Facebook Pixel

Рашисти обстрілюють Україну «Іскандерами»: що це таке та як їх використовують проти України

Київ збив 11 з 11 ракет Іскандер, запущених по столиці рашистами

Київ збив 11 з 11 ракет Іскандер, запущених по столиці рашистами

39 людей постраждало після ракетного удару рф по Кривому Рогу, 5 із них померло. Ймовірно, росіяни використали дві ракети «Іскандер», але поки це достовірно невідомо. 28 липня рф завдала ракетного удару по Дніпру, терористи застосували дві балістичні ракети «Іскандер-М». Відомо про 9 постраждалих.

«Іскандери» укомплектовані засобами обходу ППО та є важкою ціллю для збиття. Чим відрізняються ракети «Іскандер-М» і «Іскандер-К», і чим особливий цей комплекс?


Що таке ОТРК «Іскандер» і які має комплектації

Є чотири відомі комплектації «Іскандера», пише SPEKA:

  • «Іскандер»;
  • «Іскандер-М» (балістика);
  • «Іскандер-К» (для крилатих ракет);
  • «Іскандер-Е» (варіант на експорт).

Ці оперативно-тактичні ракетні комплекси розробили в місті Коломна та представили в серпні 1999 року. «Іскандери» призначені для знищення ППО противника та пошкодження або повного руйнування його стратегічних обʼєктів.

«Іскандери» називають потужнішими за ракетні комплекси «Калібр», потенційно вони можуть нести й ядерні боєголовки (як уже писало The Page, їх може нести, наприклад, і ракета «Кинджал»). За запевненням інженерів, «Іскандери» укомплектовані технологіями для обходу засобів протиповітряної оборони.

За даними The New York Times, балістичні ракети комплексів «Іскандер-М» мають приманки для обману радарів ППО, а також оснащені ракетами теплового пошуку.

Які характеристики мають «Іскандер-К» та «Іскандер-М»

Ракета, що закладається в ОТРК «Іскандер-К» або ОТРК «Іскандер-М», має вагу від 2,3 тонни до 3,8 тонни залежно від комплектації.

Які характеристики має Іскандер-К

Які характеристики має Іскандер-К

Довжина ракети — 7,2 — 7,3 м. Бойова частина ракети до «Іскандерів» важить приблизно 500 кг.

Дальність ураження ракет ОТРК — до 1500 км, також залежить від модифікації. Ракета може піднятися заввишки до 50 — 100 км.

Які характеристики має Іскандер-М

Які характеристики має Іскандер-М

Скільки «Іскандерів» має росія

У лютому 2022 року, на початку повномасштабного вторгнення в Україну, рф тримала на озброєнні 100 ракет для «Іскандер-К». Кремль використав приблизно половину цих ракет проти України, але щомісяця виготовляв нові, і на початок року в росії залишалося 52 крилаті ракети. Отже, якщо рф випускатиме по Україні по 10 крилатих ракет «Іскандер» на місяць, вона вичерпає запаси таких ракет за 6 місяців.

Ситуація з «Іскандер-М» також складна. На початок повномасштабного вторгнення рф мала 14 таких комплексів, по одному на ракетну бригаду. Одна бригада може мати до 48 таких ракет, 24 з яких готові до пуску. Отже, у теорії росія могла б мати сотні таких ракет, але станом на січень 2023 року в неї залишалося тільки 44% балістичних ракет для «Іскандер-М» — 92 шт.

Росія не може застосувати всі 14 комплексів проти України водночас — деякі з них потрібні Кремлю як засоби стримування на півдні та далекому сході.

Як росія працює «Іскандерами» по Україні

Саме «Іскандерами-М» рашисти завдали ударів по українських аеродромах на початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

Пізніше їх застосовували більш епізодично, але знову запускали. Липень цього року не став вийнятком. 20 липня 2023 – росіяни застосували ракети «Іскандер-К» для масованої атаки по Півдню України. Терористи обстрілювали Одесу та Миколаїв, вони випустили 5 ракет «Іскандер» з Криму. Силам ППО вдалося знешкодити 3.

Вже 23 липня ворог знову обстрілював Одесу «Іскандерами» – цього разу 5 крилатих ракет наземного базування «Іскандер-К» (Крим), 2 балістичні ракети «Іскандер-М» (Крим). Вдалося збити 5 ракет.

Останній обстріл столиці України «Іскандерами» стався 1 червня, тоді рф випустила по Києву 7 ракет «Іскандер-М» та 3 «Іскандер-К». ППО збила усі 10 ракет.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора