Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Через хмари, дощ та маскування: куплений Притулою супутник ICEYE стане очима українських військових

ЗСУ скоро почнуть користуватися супутником ICEYE. Фото: defence-ua.com

ЗСУ скоро почнуть користуватися супутником ICEYE. Фото: defence-ua.com

Супутник компанії ICEYE, який придбав благодійний фонд Сергія Притули для ЗСУ на гроші, зібрані українцями, наразі проходить перереєстрацію на нового власника. Таким чином, вже зовсім скоро українські військові зможуть бачити війська рф і вдень, і вночі, що потрібно для успішних дій на полі бою. Про це пише Суспільне.

Крім супутника був придбаний доступ і до бази даних сузір’я супутників компанії на понад рік, що дозволить Україні отримувати більше фотографій.

Як відомо, супутник ICEYE працює за технологією SAR — це радарний тип супутника. Він не фотографує, а відправляє сигнал на поверхню Землі і ніби її «підсвічує» власними радіохвилями. Це дозволяє бачити вночі, через хмари, дощ, туман чи задимленість. Навіть маскування при роботі цього супутника не є ефективним.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Військові на низькому старті, чекають, коли все це почне приходити. У нас буде достатня кількість знімків, щоб відстежувати все, що відбувається по інший бік барикад», — зазначив Сергій Притула.

Процес передачі супутника Україні вже йде. Згодом українські фахівці будуть залучені до розшифрування даних.

У той же час рф використовує для отримання даних з території України іранський супутник «Хайям», який вивели на орбіту у серпні.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«російська федерація може знімати з цього супутника все, що завгодно, в тому числі і територію України для військових цілей. Хоча й роздільна здатність цього супутника не дуже військова (нечітке зображення, — ред.)», — розповів колишній радник голови Державного космічного агентства України Андрій Колесник.

Тобто цей супутник суттєво не вплине на інформування військ рф, а лише дозволить частіше розглядати територію України.

Коментарі

Всі новини