Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Захистити небо та деокупувати території: яких систем ППО та літаків не вистачає Україні зараз

ЗСУ потребує ППО та літаки F-16, F-15 — Повітряні сили. Фото: US Air Force

ЗСУ потребує ППО та літаки F-16, F-15 — Повітряні сили. Фото: US Air Force

Для того, щоб Україна могла своїми силами закрити небо Сили оборони потребують ще істотної кількості сучасних систем ППО. А для швидшого звільнення тимчасово захоплених російською окупаційною армією території наше військо потребує авіації широкого спектра озброєнь, таких як F-15 та F-16, розповів речник Повітряних сил ЗС України Юрій Ігнат.

Quote«Треба дуже багато (систем ППО – The Page). Ці комплекси покликані створити на їхній базі оновлену систему протиповітряної оборони. На сьогодні основою все ж залишаються ще радянські зразки, такі як «Бук-М1», С-300. NASAMS і IRIS-T, які зараз дуже ефективно працюють на лінії вогню, тобто прикривають повітряний простір, є, на жаль, в обмеженій кількості», — наголосив він в етері національного телемарафону.

Нині Україні має лише один IRIS-T та дві батареї NASAMS.

За словами Ігната, бажано б було також отримати від союзників такі системи як Patriot або SAMP-T. Вони здатні відпрацьовувати і по балістичних цілях.

Окремо він наголосив на потребі українського війська у літаках. Наявність потужної авіації, за його словами, «дозволить дуже швидко реалізувати всі наші мрії, а саме звільнення наших окупованих територій».

Quote«Безумовно, на сьогодні ми залежні від західного озброєння. Це стосується й артилерійських систем і танків. Втім, нам потрібні також і літаки. Без технологічних літаків, які зараз є в країнах НАТО, особливого широко спектру озброєння, які мають такі літаки як F-15, F-16 буде дуже важко», — додав Ігнат.

Контекст. Нагадаємо: на початку травня українське Міноборони повідомило про старт переговорів із західними партнерами щодо навчання наших пілотів керувати новітніми винищувачами та штурмовиками.

У липні Палата представників США запропонувала спрямувати $100 млн на навчання українських пілотів на американських винищувачах.

У вересні командувач ВПС у Європі та Африці Джеймс Хеккер зазначив, що на процес надання Збройним силам України американських винищувачів F-16, у разі якщо таке рішення буде ухвалено, піде щонайменше два — три роки. Він додав, що не став би розраховувати на постачання F-16 в Україну, однак зовсім цього не виключив.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини