Facebook Pixel

Чи отримає Україна американські літаки F-16 – прогноз генерала Хеккера

На процес надання Збройним силам України американських винищувачів F-16, у разі якщо таке рішення буде ухвалено, піде щонайменше два — три роки. Таку думку висловив командувач ВПС у Європі та Африці Джеймс Хеккер, пише Politico.

За його словами, така тривалість зумовлена питаннями логістики та навчання пілотів. Хеккер додав, що не став би розраховувати на постачання F-16 в Україну, однак зовсім цього не виключив. Генерал прогнозує, що війна рф в Україні швидко не закінчиться – рахунок, на його переконання, піде не на місяці, а на роки.

Хеккер зазначив, що українцям вдалося збити щонайменше 55 російських штурмовиків і бомбардувальників. Відтак ворожа авіація припинила відігравати велику роль у бойових діях. Аналітики прогнозували, що росія встановить панування над повітряним простором України вже в перші дні вторгнення.

Окремо він наголосив, що українській стороні протягом семи місяців війни вдалося зберегти приблизно 80% своїх Військово-повітряних сил.

Quote«Україна має все необхідне, щоб вижити, боротися та спробувати захистити свою суверенну країну, не перетворюючи це на Третю світову війну», — заявив Хеккер.

Він визнав, що Вашингтон передає Києву оперативну розвідувальну інформацію, однак підкреслив, що американці не вибирають цілі замість українців. Зокрема, генерал розповів, що американська сторона надавала Києву дані про місця розташування ворожих складів із боєприпасами та логістичних центрів.

Quote«Ми вказували, де розміщено частину цього обладнання, а потім вони самі вирішували, хочуть поцілити в нього чи ні», — сказав Хеккер.

Контекст. Нагадаємо: на початку травня українське Міноборони повідомило про старт переговорів із західними партнерами щодо навчання наших пілотів керувати новітніми винищувачами та штурмовиками.

У липні Палата представників США запропонувала спрямувати $100 млн на навчання українських пілотів на американських винищувачах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉