Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Навіть Пентагон був здивований темпами контрнаступу України – Politico

Контрнаступ України: що сприяло швидкому темпу. Фото: Генштаб ЗСУ

Контрнаступ України: що сприяло швидкому темпу. Фото: Генштаб ЗСУ

Не тільки росіяни, а й навіть Пентагон був здивований стрімким контрнаступом українських захисників на тимчасово захоплені окупантами землі. Про це виданню Politico стало відомо з власних джерел.

За словами американського чиновника та західного дипломата, наступальні дії ЗСУ на півночі розпочалися порівняно невеликими силами. Темпам українського наступу посприяли постачання західного озброєння, зокрема, високоточних ракетних установок і артилерійських снарядів. Важливу роль відіграли й протибатарейні радари американського виробництва, які дають змогу українцям точно визначати місце розташування ворожої артилерійської зброї та прицільно її знищувати.

Українцям вдалося звести нанівець успіхи кремлівського війська, яке захоплювало міста та села на Харківщині в кровопролитних боях. Російські солдати тікали з української землі, кидаючи свою техніку та боєприпаси. На Заході вважають, що це свідчить «про дезорганізоване командування Москви».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Окрім того, співрозмовники видання наголосили, що США вже давно надають українській стороні велику кількість розвідувальної інформації з поля бою, яку Київ успішно використовує для ухвалення подальших рішень.

Quote«Звісно, ми надаємо їм інформацію про умови, але зрештою це вибір України. Українські військові та українське політичне керівництво ухвалювали рішення про те, як вести цей контрнаступ», — зазначив представник Пентагону.

Західні чиновники вважають, що ЗСУ можуть продовжити контрнаступ на Донбасі. Для цього вони можуть використати «російський ленд-ліз» — боєприпаси, техніку та транспорт, який залишили по собі російські солдати після втечі.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Нагадаємо: міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна не відкидає можливості переговорів із росією. Однак, за його словами, це може відбутися лише в тому разі, якщо йтиметься про повноцінне відновлення територіальної цілісності нашої країни. Кулеба не виключає сценарію, за якого частину української землі буде звільнено від російських загарбників у військовий спосіб, а решту – у дипломатичний.

Коментарі

Всі новини