Facebook Pixel

Через зростання глобальної інфляції енергія з ВДЕ подорожчала щонайменше на 25%

Зростання глобальної інфляції дісталося й до сонячних електростанцій. За останній рік полікремній, сталь і мідь для виробництва сонячних станцій (СЕС) подорожчали приблизно вдвічі, що призвело до зростання ціни е/е з сонця в Саудівській Аравії на 43%, а в Іспанії на 25%.

Заявки на продаж електроенергії з СЕС в Саудівській Аравії значно зросли, що відображає зростання вартості фотоелектричного обладнання за останні місяці.

Компанія Jinko Power опублікувала найнижчу ставку розміром 0,05563 ріалу за кВт·год ($0,01483 за кВт·год) зі свого фотоелектричного проєкту в Саудівській Аравії загальною потужністю 1,2 ГВт. Це на 43% більше, ніж попередня пропозиція з цього проєкту, яка становила $0,0104 за кВт·год.

Telegram Logo

Останній аукціон пропозицій від ВДЕ в Іспанії завершився тим, що середні ставки для всіх ВДЕ становили 0,03056 євро за кВт·год ($0,03558 за кВт·год). Це на 25% більше, ніж в середньому на аукціоні країни в цьому році.

Стрибок найнижчих ставок стався після того, як світові ціни на полікремній досягли нового річного максимуму на початку жовтня. Ціни на деякі модулі СЕС зросли до рівня вище за $0,30 за Вт. Таких цін не спостерігалося з 2019 року. Збільшення витрат на сировину й транспортування стали основними драйверами зростання цін у сфері ВДЕ.

Раніше повідомлялося, що Міністерство енергетики розробило законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії на ринкових принципах», який покликаний замінити «зелений» тариф для виробників електроенергії з ВДЕ на іншу схему оплати.

Коментарі

Всі новини