Facebook Pixel

Злети й падіння найбагатших українців: рейтинг топ-100 «Фокуса»

Журнал «Фокус» опублікував оновлений рейтинг топ-100 найбагатших українців за 2019 рік. Очолив рейтинг, як і минулого року, Рінат Ахметов, якому належить група SCM, зі статком $7,3 млрд.

Хто ще увійшов до топ-10 найбагатших українців?

  • Другий рядок рейтингу посів власник «Інтерпайпу» Віктор Пінчук зі статком $2,4 млрд.
  • На третьому місці — Дмитро Фірташ, який володіє Group DF. Його статки оцінили в $1,7 млрд.
  • Четверту сходинку рейтингу посів власник групи «Смарт Холдинг» Вадим Новинський зі статком $1,5 млрд (раніше він посідав п'яте місце).
  • П'ятий рядок дістався власнику компанії Roshen Петру Порошенку. Його статки оцінили в $1,3 млрд (раніше був на 12-му місці).
  • На шостому місці — власники компанії «Епіцентр К» Олександр і Галина Гереги (раніше були на 10-му місці) зі статком $1,2 млрд.
  • Сьоме — у бізнесмена і глави політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука зі статком $1,2 млрд.
  • Восьме місце дісталося співвласнику групи «Приват» Ігорю Коломойському, який володіє $1,2 млрд (раніше посідав другий рядок рейтингу).
  • Дев'яте — у співвласника групи «Приват» Геннадія Боголюбова (раніше він був на третій позиції). Його статки оцінили в $984 млн.
  • Десяте місце посів співвласник Fozzy Group Володимир Костельман зі статками $856 млн (раніше був на 13-му місці).
1.png
screenshot-17.png
1.png Thumb screenshot-17.png Thumb

Хто помітно змінив свої позиції в топ-100 найбагатших українців?

Крім Порошенка, Боголюбова й Коломойського, варто згадати також власника «Миронівського хлібопродукту» Юрія Косюка, який опустився із сьомого місця на 17-те. Його статки оцінили в $618 млн.

Акціонер Kernel Андрій Веревський опинився на 32-му місці, опустившись із восьмого, — його статки оцінили в $337 млн. А співвласник «Мандарин Плаза» Вагіф Алієв зі статком $359 млн з 16-го місця перемістився на 30-те.

Які жінки потрапили до рейтингу топ-100 найбагатших українців?

Серед ста найбагатших українців лише три жінки. Йдеться про Галину Герегу, яка разом зі своїм чоловіком Олександром посіла шосте місце, власницю компанії «Фармак» Філю Жебровську, яка на 18-му місці ($598 млн), та співвласницю Bayadera Group Наталю Бондареву, якій дісталося 53-тє місце в рейтингу ($182 млн).


«Фокус» із 2008 року щорічно публікує рейтинги найвпливовіших українців, найвпливовіших жінок нашої країни й найбагатших людей України. Цього року під час підготовки рейтингу найбагатших українців журнал застосував нову методику оцінювання їхніх активів.

Зокрема, визначили приблизні статки 150 осіб, вивчивши дані попередніх рейтингів, а також виключили з рейтингу осіб, які перебувають під санкціями, слідством, вартою або «в бігах», та інших. Оцінювання вартості активів «Фокус» проводив на підставі показників усіх ключових компаній, які перебувають у власності учасників рейтингу, зробивши акцент на українських бізнес-активах.


Контекст. Раніше стало відомо про те, що п'ять найбагатших українців, які разом володіють $16,6 млрд, за 2019 рік втратили $3,8 млрд. Про це йдеться в щорічному рейтингу журналу «Новое время».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉