Facebook Pixel

У KSE прогнозують перехід України в «жовту» зону з 13 вересня

«Жовта» зона в Україні: в KSE прогнозують посилення карантину з 13 вересня. Фото: УНІАН

«Жовта» зона в Україні: в KSE прогнозують посилення карантину з 13 вересня. Фото: УНІАН

У Київській школі економіки (KSE) вважають, що вихід України із «зеленої» зони епідбезпеки та її перехід у «жовту» відбудеться з 13 вересня 2021 року.

Про це заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганіченко на онлайн-брифінгу, передає УНІАН.

Quote«Як ми відзначали ще два тижні тому, очікується, що Україна вийде із зеленої зони епідемічної небезпеки протягом першої половини вересня. Найімовірніше, цей вихід і перехід у жовту зону відбудеться з найближчого понеділка [13 вересня — ред. The Page]. Це, знову ж таки, відповідно до коментарів Мінздраву, і це цілком відповідає тому, як ми бачимо розвиток подій», — заявив Ганіченко.

За словами Ганіченко, сценарій, який реалізовується в третьому кварталі, близький до «жовтого». Експерт пояснив, що в більшості регіонів України ситуація погіршується: знижується рівень контролю над поширенням коронавірусу, зростає коефіцієнт виявлення нових випадків, який виходить за рекомендовані показники Всесвітньої організації охорони здоров'я. Норма захворюваності — 5%, проте в Чернівецькій області, наприклад, цифра захворюваності становить 11%.

Telegram Logo

«Зелений сценарій KSE не реалізовано, оскільки ми вже зараз не говоримо про 54 тис. померлих до кінця цього кварталу, тобто до кінця вересня. Адже натепер є вже понад 54 тис. померлих... Квартал закінчиться близько до жовтого сценарію, проте не досягне його рівня. Ми очікуємо завершення третього кварталу з цифрами, які менше 58 тис. померлих», — завершив експерт, додавши, що нині збільшення кількості захворілих від «Дельта»-штаму каронавірусу — прогнозоване явище.

Контекст. Напередодні стало відомо, що Міністерство охорони здоров'я переведе всі регіони України в «жовту» зону епідемічної небезпеки і вже подало відповідне клопотання до Кабінету Міністрів.

Коментарі

Всі новини