Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Жодного гектара землі іноземцям та угода з Коломойським щодо Приватбанку. Головне за 10 жовтня

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Вся увага ЗМІ вчора, звісно, дісталась президенту Володимиру Зеленському. І не дивно – його пресмарафон, який побив усі мислимі і немислимі рекорди за часом, проведеним з журналістами, приніс ряд цікавих економічних заяв. Серед них – уточнення щодо земельної реформи та зв'язків з олігархами, зокрема, з Ігорем Коломойським. Але були цього дня й інші новини, що не пов'язані з пресзабігом Зеленського.

Новини коротко

Володимир Зеленський проти продажу землі іноземцям. Під час учорашнього пресмарафону глава держави заявив, що протягом перших років після скасування земельного мораторію право придбання сільгоспземель має бути тільки у громадян України. І тільки після того, як кредитна ставка знизиться і фермери придбають необхідний об'єм землі, можна буде продавати її іноземним компаніям. Та й то з умовою, що іноземці будуть на ній працювати і наймати українців. Зеленський також зазначив, що українці повинні отримувати від держави пільги для здешевлення кредитів.

Президент вважає, що треба домовлятися щодо Приватбанку з Коломойським. Під час пресмарафону Зеленський заявив, що не вірить в українську судову систему. За його словами, в судах не все так чисто, і не у всіх справах може бути перемога. Тому, на його думку, потрібно ще до винесення вироку домовитися з ексвласником банку Ігорем Коломойським. Робити це повинен міжнародний незалежний експерт. Зеленський наголосив, що з держбюджету (навіть у випадку програшу) нічого колишнім власникам платити не потрібно.

Читайте також:
Головне за 21 листопада від The Page

Український стартап Gramarly став одним із «єдинорогів». Так у світі прийнято називати IT-компанії, що зібрали $1 млрд інвестицій. Gramarly досяг цієї суми, коли отримав від фондів General Catalyst, IVP і Spark Capital $90 млн, повідомляє галузеве видання Tech Crunch. Стартап розробив програмне забезпечення для перевірки англійської мови. Компанію у 2009 році заснували три українці – Максим Литвин, Олексій Шевченко та Дмитро Лідер. Зараз у ній працюють 150 співробітників у Києві, Нью-Йорку та Сан-Франциско.

Тютюнові компанії оштрафували на 6,5 млрд грн. Антимонопольний комітет (АМКУ) 10 жовтня вирішив покарати за порушення закону про захист економічної конкуренції всі українські дочірні структури транснаціональних тютюнових компаній, а також єдиного українського тютюнового дистриб'ютора «Тедіс Україна». Левова частка штрафу – 3,4 млрд грн – випала саме цієї компанії. Глава АМКУ Юрій Терентьєв пояснив, що, на думку комітету, оштрафовані створювали штучні бар'єри для входження на оптовий тютюновий ринок інших гравців.

«Укрспирт» готують до приватизації. Міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов у себе в Facebook представив свого нового радника з питань «Укрспирту» – Сергія Блескуна. Він буде допомагати готувати підприємство до продажу. Раніше Блескун працював головою комерційного департаменту горілчаної компанії Nemiroff. Верховна Рада, зі свого боку, до кінця року повинна прийняти закон про демонополізацію спиртової галузі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини