Facebook Pixel

Заборону російських алмазів обговорять G7 наступного тижня — Reuters

Заборону російських алмазів обговорять G7 наступного тижня — Reuters

Заборону російських алмазів обговорять G7 наступного тижня — Reuters

QuoteЗахідні країни надсилають своїх представників до Індії, де розташовано 90% світового огранювання та полірування рідкісних дорогоцінних каменів, щоб обговорити можливі наслідки будь-яких обмежень G7 на імпорт необроблених російських алмазів. Про це пише Reuters. «Наступного тижня відбудеться поїздка до Індії. Низка країн збирається перевірити певні елементи реалізації. Я думаю, що це буде дуже важливо для подальших рішень», — сказав високопоставлений чиновник адміністрації Байдена Reuters.

Інший американський посадовець заявив, що представники Сполучених Штатів і їх союзників з групи найбільш промислово розвинутих країн G7, а також Бельгії поїдуть до Мумбаї та Сурату, міста, де полірується близько 80% алмазів у світі.

Країни G7 працюють над системою відстеження, яка дозволить їм блокувати імпорт каменів, видобутих у росії, найбільшим у світі виробником необроблених дорогоцінних каменів.

Цей план може змінити глобальний ланцюжок постачання алмазів, але його реалізація значною мірою залежатиме від Індії, в алмазній промисловості якої працюють мільйони людей.

Представники адміністрації Байдена говорили на умовах анонімності в кулуарах щорічної зустрічі світових лідерів у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.

Бельгія вагається

Офіційні особи в Бельгії, де місто Антверпен історично є світовим центром торгівлі алмазами №1, очікують, що G7 оголосить про заборону найближчими тижнями, намагаючись посилити тиск на можливості росії фінансувати війну в Україні.

Бельгія, яка не входить до G7, але є членом Європейського Союзу, блокує будь-які санкції щодо російських алмазів, яких прагнуть яструби в ЄС.

ЄС, де для запровадження санкцій потрібна одностайна підтримка всіх 27 держав-членів, запровадив 11 раундів торговельних обмежень щодо росії після повномасштабного вторгнення в Україну.

Російські алмази та контрольована державою алмазна компанія Alrosa (ALRS.MM) поки що уникають заборони, оскільки Бельгія заявила, що торгівля, втрачена в Антверпені, буде скерована в інше місце, якщо жодна заборона на імпорт ЄС не буде підтримана більшою кількістю країн в усьому світі.

Як провідний критик росії, Польща цього тижня знову закликала ЄС ввести санкції проти російських алмазів, продажі яких принесли москві понад $4,5 млрд у 2022 році. Минулого року ЄС купив російських алмазів приблизно на $1,5 млрд.

Після вторгнення москви в Україну Вашингтон запровадив санкції проти «Алроси» та заборонив імпорт до США непромислових алмазів російського походження.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉