Facebook Pixel

За останні пів року понад мільйон українців потрапили в реєстр боржників

З початку року понад 1 млн українських компаній і фізосіб потрапили в Єдиний реєстр боржників. З 2016 року їхня кількість зросла більш ніж удвічі. Про це повідомила платформа для роботи з відкритими даними Оpendatabot.

До 2016-го до Єдиного реєстру потрапило понад 516 тис боржників, у 2017-му — 1,2 млн, в 2018 році — 1,4 млн. А за перше півріччя 2019-го — вже понад 1 млн.

Інфографіка Оpendatabot

Інфографіка Оpendatabot


До реєстру можуть потрапити фізичні та юридичні особи, які програли суд і не виконали його рішення, не сплатили адмінштраф, аліменти або прострочили кредит.

Коли приватним або держвиконавцям приходить лист про заборгованість, дані переносяться в автоматизовану систему виконавчого провадження. Звідти вони автоматично потрапляють до Єдиного реєстру.

Боржникам можуть заборонити виїзд з країни, відмовити при відкритті поточних рахунків або кредитів у банках, стягнути заборгованість з існуючих, скасувати запити на відчуження майна і не надати нотаріальні послуги.

У топ-5 підприємств, у яких найбільше боржників, потрапили:

  • Приватбанк — понад 113 тис осіб;
  • Державна судова адміністрація — 23 тис чоловік;
  • «Перший український банк» — 20 тис українців;
  • Державна казначейська служба в Києві — 12 тис боржників;
  • Державна фіскальна служба — 6 тис осіб.

Також це може вплинути на рішення роботодавця під час прийому на роботу.

Щоб перевірити, чи знаходитесь ви в реєстрі боржників, потрібно додати Оpendatabot в месенжері, надіслати йому свій ІПН та підписатися на безкоштовний щотижневий моніторинг. Якщо у вас є борг — бот повідомить вам про це.

Подякувати 🎉