Facebook Pixel

Латвія відмовляється від російської мови як другої іноземної у школах

Латвія відмовляється від російської мови як другої іноземної у школах

Латвія відмовляється від російської мови як другої іноземної у школах

Уряд Латвії готує рішення щодо відмови від вивчення російської мови як другої іноземної. Про це повідомляє LETA. Відповідне рішення уряд Латвії готується ухвалити у вівторок, 23 квітня.

Наразі латвійські школярі починають вивчати англійську як першу іноземну мову з початку навчання, а другу — з кінця початкової школи. Хоча теоретично можна вивчати французьку, німецьку та інші мови, на практиці учні обирають російську в якості другої іноземної через брак вчителів.

За даними Міністерства освіти і науки (МОН), російська мова викладається в якості другої іноземної майже в половині латвійських шкіл. У деяких навчальних закладах альтернативи не пропонуються.

Зміни, запропоновані МОН, передбачають, що в 2026/2027 навчальному році школи повинні поступово пропонувати учням у якості другої іноземної мови на рівні основної освіти одну з офіційних мов Європейського Союзу або країн-членів Європейської економічної зони, чи іноземну мову, регульовану міжурядовими угодами про освіту. Російська мова не входить до цих мов.

Під час публічного обговорення було отримано незвичайно багато звернень проти плану Міністерства освіти. За два тижні від приватних осіб і представників різних асоціацій було отримано понад 300 звернень, які спрямовані проти відмови від російської мови як другої іноземної в основній школі.

Основні причини незгоди зводяться до того, що діти не мають бути обмежені у вивченні рідної мови і повинні самі вирішувати, яку мову їм вивчати.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉