Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Молдова запросила експертів ЄС для зміцнення сектору безпеки

Євросоюз готує місію для зміцнення сектору безпеки Молдови.

Євросоюз готує місію для зміцнення сектору безпеки Молдови.

Наприкінці січня Молдова звернулася до ЄС з проханням про підтримку. Вже у березні експерти зовнішньополітичної служби Євросоюзу прибудуть в країну з соціальною місією.

Як пише Welt am Sonntag, Європейська служба зовнішніх дій (EEAS) вже цього місяця має завершити роботу над концепцією управління кризою. Наразі ЄС розробляє пропозиції щодо розміру, профілю та мандату запланованої місії у Молдові. Пізніше їх мають одностайно ухвалити уряди країн.

За словами одного з дипломатів ЄС, прихильниками проєкту виступили Німеччина, а також Польща, країни Балтії, Швеція, Чехія, Португалія, Румунія та Данія.

Молдову будуть консультувати з питань створення ефективного сектору безпеки. Цим займатимуться у межах місії адміністративний персонал із держав-членів Євросоюзу, насамперед із судових органів, поліції та митниці. Також до країни можуть направити експертів для консультування країни у боротьбі з кібератаками та дезінформацією.

Контекст. Раніше повідомлялося, що Росія планує вторгнення в Республіку Молдова на початку 2023 року, а реалізація цього сценарію залежить від розвитку подій в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини