Facebook Pixel

Євросоюз готує двоетапний торговий план для боротьби з Трампом

Європейський Союз розробляє план двоетапної торгової стратегії для боротьби з Дональдом Трампом у разі його повторного приходу до влади в США.

Про це повідомляє видання Financial Times.

Зазначається, що Брюссель пропонує Трампу угоду, якщо він виграє другий президентський термін, і цілеспрямовані заходи у відповідь, якщо він запровадить мито на товари з Євросоюзу.

Офіційні особи ЄС вважають підхід «батога і пряника» найкращою відповіддю на обіцянку Трампа запровадити 10-відсоткове мінімальне мито, яке може скоротити експорт Європейського Союзу приблизно на 150 млрд євро на рік, зазначає FT.

Повідомляється, що учасники переговорів планують звернутися до команди Трампа до того, як він вступить на посаду, щоб обговорити, які американські продукти ЄС міг би купувати у більшій кількості.

Якщо ж переговори щодо поліпшення торгівлі проваляться і Трамп накладе вищі мита, відділ торгівлі Європейської комісії складе списки імпорту, на який він накладе мито у розмірі 50% і вище.

Quote«Ми будемо шукати угоди, але ми готові захищатися, якщо до цього дійде. Нами не буде керувати страх», — заявив неназваний чиновник ЄС.

Валдіс Домбровскіс, комісар ЄС з торгівлі, повідомив Financial Times, що сподівається, що обидві сторони зможуть уникнути повторення минулого «протистояння».

Quote«Ми вважаємо, що США та ЄС є стратегічними союзниками, особливо в поточному геополітичному контексті, важливо, щоб ми співпрацювали у сфері торгівлі», — сказав він.

Він також закликав до «спільного підходу» і додав, що Брюссель відкритий для «цілеспрямованих угод» щодо скорочення дефіциту торгівлі товарами на суму 156 млрд євро.

Видання зазначає, що з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну ЄС імпортує великі обсяги скрапленого природного газу, щоб замінити поставки з москви. Дефіцит США залишався стабільним за президента Джо Байдена, сягнувши 156 млрд євро у 2023 році.

В матеріалі FT йдеться, що офіційні особи ЄС попереджають важкість суттєво збільшити американський експорт. Це пов’язано з тим, що він, зазвичай, менш цінний, ніж експорт з ЄС. Зазначається, що там домінують сировинні товари, тоді як основними експортними товарами ЄС є фармацевтична продукція, автомобілі, дорога їжа та напої.

Видання зауважило, що економіка Європейського Союзу також зростає менш ніж удвічі швидше, ніж у США, що знижує попит. Ян Хаціус, головний економіст Goldman Sachs, спрогнозував, що тарифна війна завдасть більше шкоди ЄС, ніж США. Він зазначає, що вона обійдеться в 1% ВВП ЄС у порівнянні з 0,5% в США. Однак це також додасть 1,1% до рівня інфляції в США порівняно з 0,1% в ЄС.

Попередньо, через побоювання приходу до влади Трампа та скорочення військової допомоги Україні Німеччина та Велика Британія уклали оборонний пакт.

Ця угода не означатиме негайних кардинальних змін у відносинах між двома арміями та міністерствами оборони, однак вона зобов’язує обидві сторони нарощувати промислову координацію, розпочати стандартизацію своїх систем зброї та боєприпасів, проводити спільні операції.

Подякувати 🎉