Рада ЄС запускає процедури контролю над країнами-членами з великим бюджетним дефіцитом. До сімки держав, які перевищили базове значення дефіциту за договором ЄС, входять Італія, Угорщина, Румунія, Франція, Польща, Мальта, Словаччина і Бельгія. Про це повідомили у Раді ЄС.
Як ЄС вирішуватиме проблеми з бюджетним дефіцитом семи держав-членів
За даними за 2023 рік, сім держав Євросоюзу мають надмірний дефіцит бюджету, який перевищив базове значення договору ЄС. До них входять:
- Італія (-7,4%);
- Угорщина (-6,7%);
- Румунія (-6,6%);
- Франція (-5,5%);
- Польща (-5,1%);
- Мальта (-4,9%);
- Словаччина (-4,9%);
- Бельгія (-4,4%).
Зокрема, у Єврокомісії визначили, що Румунія, яка має надмірний дефіцит бюджету з 2019 року, не вжила ефективних заходів, щоб виправити ситуацію, і тому вона має все ще виконувати відповідну процедуру.
Процедура ЄС має на меті зменшити рівень державного боргу, а також допомогти країнам повернуться до бюджетної дисципліни, щоб уникнути надмірного бюджетного дефіциту.
Держави-члени повинні виконувати зобов’язання за договорами ЄС: їхній дефіцит бюджету не повинен перевищувати 3% їхнього ВВП, а їхній борг не повинен перевищувати 60% ВВП.
Очікується, що у листопаді 2024-го Єврокомісія передасть рекомендації для держав-членів, щоб вони вжили заходів для усунення дефіциту, зокрема, коригуючи бюджетний план.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!