Facebook Pixel

Єврокомісія може оштрафувати Google на 10% річного обороту

Після накладення на американського пошукового гіганта штрафів на суму понад 8 млрд євро в трьох антимонопольних справах Європейська комісія проводить ще два розслідування щодо Google.

Перше присвячене тому, як американська компанія збирає й використовує дані, а друге — поведінці компанії в рекламному бізнесі, пише Politico.

«У Комісії є потенційні побоювання щодо того, як Google збирає, отримує доступ, обробляє, використовує або монетизує дані», — зазначає видання.

У другому випадку увага приділяється «практиці Google в ланцюжку створення вартості рекламних технологій і її позиції щодо рекламодавців, видавців і посередників, а також конкурентів у пошуковій рекламі, медійній рекламі та послугах рекламних технологій».

Наявність двох окремих справ означає, що в разі порушення правил конкуренції на Google можуть накласти дві штрафні санкції в розмірі до 10% її річного обороту. 2018 року оборот корпорації склав $136,8 млрд.

За останні п'ять років Брюссель наклав санкції на Google за підтримку власної пошукової системи (2,42 млрд євро), використання мобільної операційної системи Android для посилення свого панування (4,34 млрд євро) і зловживання в онлайн-рекламі (1,49 млрд євро).

Контекст. Брюссель уже пару років зосереджує увагу на даних, дотримуючись висновків звіту про цифрову конкуренцію. У грудні 2019 року виконавчий орган ЄС визнав, що розіслав анкети в Google і Facebook у рамках попереднього розслідування їхньої практики роботи з даними. Ця анкета «охоплює весь ланцюжок створення вартості рекламних технологій». Отримані відповіді підтвердили побоювання антимонопольних органів Великої Британії та США.

Питання анкети включають вплив деяких змін продукту компанії на клієнтів і конкурентів. Наприклад, у документі запитують, чи відмовилися компанії від використання контекстно-медійної мережі Google, мережі видавців, які погодилися показувати рекламу Google, після того, як це стало налаштуванням за замовчуванням 2018 року. Комісія також питає, чи сприймають компанії пошукову рекламу й медійну рекламу як такі, що замінюють одна одну, чи вважають, що вони працюють паралельно.

Комісія також вивчає, чи можуть Facebook і YouTube (власність Google) розглядатися як конкуренти. Вивчаються також плани Google щодо поетапної відмови від сторонніх файлів cookie у браузері Chrome. Управління з конкуренції та ринків Великої Британії оголосило, що з 8 січня вивчає пропозиції Google щодо видалення сторонніх файлів cookie.

Крайній строк для відповіді — 22 січня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉