Українцям можна не декларувати матеріальну допомогу, яку виплачували інші країни та міжнародні організації, щоб підтримати людей через війну.
Про це повідомила пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
Які виплати не треба декларувати
Зазначається, що громадянам України не треба декларувати виплати від:
- Всесвітньої продовольчої програми ООН;
- Управління Верховного комісара ООН у справах біженців;
- ЮНІСЕФ;
- Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні.
«Чи потрібно декларувати допомогу від міжнародних організацій та інших держав? Ні. Незалежно від того, перебували ви на території України чи за кордоном у той час, коли отримували цю допомогу, декларувати її не треба», — зазначається в повідомленні.
У НАЗК також підкреслили, що правило поширюється на декларації, звітний період яких повністю чи частково припадає на період дії воєнного стану.
«Якщо ви вже подали декларацію, у якій зазначено відомості про грошові виплати (матеріальну допомогу) від міжнародних організацій, іноземних держав, то це не потягне за собою юридичних наслідків», — додали в агентстві.
Які доходи потрібно декларувати
Грошові виплати від українського уряду потрібно декларувати. Наприклад:
- покриття витрат на проживання (допомога на проживання переселенців);
- компенсація витрат, пов’язаних із безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) ВПО;
- допомога цивільному населенню, яке евакуюється;
- фіндопомога цивільному населенню деокупованих населених пунктів.
«Зокрема, це стосується грошової допомоги, яка надається внутрішньо переміщеним особам (ВПО) від держави, зокрема, за поданими через платформу «єДопомога» заявками», — пояснили в НАЗК.
Чи можна українцям не сплачувати податки за доходи
Так. В українському законодавстві є така норма, яка дозволяє не повідомляти про отримані доходи й не сплачувати з них обов’язкові платежі, якщо на рахунок надійшли кошти:
- від податкових агентів, які не включаються до загального оподатковуваного доходу (визначено ст. 165 розділу 4 Кодексу) — йдеться про державну матеріальну допомогу, винагороди й страхові виплати, державні премії та стипендії, компенсації тощо;
- винятково від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом 4 Кодексу;
- від операцій продажу (обміну) рухомого/нерухомого майна, дарування, дохід від яких не оподатковується відповідно до розділу 4 Кодексу;
- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.
Підписуйтеся
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Подякувати 🎉
50 UAH
150 UAH
500 UAH
1000 UAH
3000 UAH
5000 UAH
Читайте також
ТОП-5 Новин
3
ТОП-5 Новин
3