Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

РФ уперто тримає у Середземному морі 18 бойових кораблів і суден, включаючи 9 ударних ракетних – BSN

Протоки Босфор і Дарданелли зараз закриті для російських кораблів

Протоки Босфор і Дарданелли зараз закриті для російських кораблів

Станом на 10 травня в Середземному морі знаходиться те саме угруповання кораблів, яке склалося на 7 лютого. Це 13 кораблів та 5 допоміжних суден чотирьох флотів РФ, у тому числі 9 ударних ракетних кораблів, повідомила моніторингова група редакції BlackSeaNews (BSN) та «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень».

Стабільність ситуації багато в чому пояснюється тим, що Туреччина, посилаючись на Конвенцію Монтрё (КМ), 27 лютого оголосила про заборону проходу Чорноморськими протоками будь-яких військових кораблів, включаючи кораблі нечорноморських країн НАТО.

Експерти BSN зазначають, що посадовці Туреччини посилаються на статтю 19 КМ у тому сенсі, що «військові судна воюючих держав не мають права проходити через протоки», але при цьому згадують, що в тій же статті є положення, що «попри заборону проходу, військові судна воюючих держав, як прибережних, і неприбережних, відділені від своїх баз, можуть повернутися до ціх баз».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Поки що Туреччина не вдавалася до використання цього виключення. Натомість вона відмовила РФ у намірі провести до Чорного моря чотири ракетні кораблі. Це унеможливило створення там досить великої групи надводних кораблів вогневої підтримки десантних операцій.

Закриття проток створило великі проблеми у постачанні військових баз РФ у Сирії. До початку війни проти України перевезення військової техніки та інші постачання до Сирії здійснювалися з використанням великих десантних кораблів (ВДК). До 24 лютого Росія встигла перебазувати усі свої ВДК із Середземного моря до Чорного.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Більше того, 23 квітня Туреччина повідомила про закриття повітряного простору для російських військових та цивільних літаків, які прямують до Сирії.

Тривале перебування незвичайно великого корабельного угруповання РФ у Середземному морі вимагає великого обсягу різних видів постачання. Оскільки зараз з цією метою не можна використовувати ВДК, можна припустити, що РФ активізуватиме військові перевезення по протоках на цивільних судах, що належать компаніям, які пов'язані з міністерством оборони РФ.

«Крім того, можна прогнозувати, що РФ не припинить спроби розхитати позицію Туреччини щодо заборони використання проток кораблями РФ під приводом повернення до місць постійного базування», — пише BSN.

ukr-navy-04-2022-tit.jpg


Коментарі

Всі новини