Станом на 10 травня в Середземному морі знаходиться те саме угруповання кораблів, яке склалося на 7 лютого. Це 13 кораблів та 5 допоміжних суден чотирьох флотів РФ, у тому числі 9 ударних ракетних кораблів, повідомила моніторингова група редакції BlackSeaNews (BSN) та «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень».
Стабільність ситуації багато в чому пояснюється тим, що Туреччина, посилаючись на Конвенцію Монтрё (КМ), 27 лютого оголосила про заборону проходу Чорноморськими протоками будь-яких військових кораблів, включаючи кораблі нечорноморських країн НАТО.
Експерти BSN зазначають, що посадовці Туреччини посилаються на статтю 19 КМ у тому сенсі, що «військові судна воюючих держав не мають права проходити через протоки», але при цьому згадують, що в тій же статті є положення, що «попри заборону проходу, військові судна воюючих держав, як прибережних, і неприбережних, відділені від своїх баз, можуть повернутися до ціх баз».
Поки що Туреччина не вдавалася до використання цього виключення. Натомість вона відмовила РФ у намірі провести до Чорного моря чотири ракетні кораблі. Це унеможливило створення там досить великої групи надводних кораблів вогневої підтримки десантних операцій.
Закриття проток створило великі проблеми у постачанні військових баз РФ у Сирії. До початку війни проти України перевезення військової техніки та інші постачання до Сирії здійснювалися з використанням великих десантних кораблів (ВДК). До 24 лютого Росія встигла перебазувати усі свої ВДК із Середземного моря до Чорного.
Більше того, 23 квітня Туреччина повідомила про закриття повітряного простору для російських військових та цивільних літаків, які прямують до Сирії.
Тривале перебування незвичайно великого корабельного угруповання РФ у Середземному морі вимагає великого обсягу різних видів постачання. Оскільки зараз з цією метою не можна використовувати ВДК, можна припустити, що РФ активізуватиме військові перевезення по протоках на цивільних судах, що належать компаніям, які пов'язані з міністерством оборони РФ.
«Крім того, можна прогнозувати, що РФ не припинить спроби розхитати позицію Туреччини щодо заборони використання проток кораблями РФ під приводом повернення до місць постійного базування», — пише BSN.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!