Facebook Pixel

Звільняємо працівника, що перебуває за кордоном: про що слід пам'ятати

У день звільнення роботодавець зобов’язаний (згідно з Кодексом Законів про працю України) видати працівнику такі документи:

  • копію наказу про звільнення;
  • письмове повідомлення про нараховані та виплачені суми при звільненні.

Також роботодавець повинен внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника, якщо цього вимагає співробітник (працівники, яких прийняли на роботу після 10.06.2021, зберігають трудову книжку у себе).

Якщо ж трудова книжка зберігається на підприємстві, її потрібно видати під розписку в журналі обліку. Тобто без особистої присутності видача неможлива. Якщо працівника немає на роботі в день звільнення, слід надіслати йому поштове повідомлення про необхідність отримання трудової книжки. Саму ж трудову книжку можна надіслати поштою з доставкою на зазначену адресу лише після письмової згоди співробітника.

Водночас слід пам'ятати, що пересилання трудових книжок у міжнародних поштових відправленнях заборонене. Таким чином, якщо працівник звільняється, перебуваючи за кордоном, йому доведеться шукати інший вихід. Держпраці зазначає, що можна скористатися правом на посередництво (довірити одержання документа третій особі), якщо працівник не може з’явитися особисто.

Якщо довіреність оформлена належним чином, то представник працівника може отримати трудову книжку довірителя (для цього потрібно буде надати документи на посвідчення особи). При цьому на підприємстві залишається оригінал або ж належним чином засвідчена копія довіреності та копія документа на посвідчення особи представника. Факт видачі трудової книжки на підставі довіреності слід внести до Книги обліку руху трудових книжок і вкладишів до них.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉